هنگامی که از تخت خود به سمت میز ناهار خوری خود راه می روید هنوز مانند رفت و آمد به محل کار شما در نظر گرفته می شود ، احتمالاً در اکثر اوقات روز نیز تأثیرات نشستن را احساس می کنید ، چه کمردرد باشد و چه رخوت . بی تحرکی به مدت هشت ساعت در روز ، برای سلامتی شما اصلا مناسب نیست. کار تمام وقت پشت میز کارتان! خسته نباشید! ما درک می کنیم که گاهی اوقات نشستن به مدت طولانی اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه ، یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که شما برای مقابله با نشستن در طول روز ، فقط به 30 دقیقه ورزش متوسط ​​یا شدید نیاز دارید.

شش راه برای بلند شدن و تحرک 30 دقیقه ای برای مقابله با نشستن

یافتن وقت برای برخاستن و تحرک بسیار ساده است وقتی می دانید چطور می توانید حتی برای مدت کمی ورزش کنید تا با نشستن مقابله کنید. با کمی خلاقیت و اشتیاق ، حتی شلوغ ترین کارکنان پشت میز نشین نیز مشتاقانه منتظرند که این مینی تمرینات را در یک روز پرمشغله انجام دهند.

شماره 1 سریع در اطراف خانه قدم بزنید

یک راه بدون نیاز به فکر برای قدم زدن و افزایش ضربان قلب این است که 10 تا 30 دقیقه پیاده روی ، آهسته دویدن ، جست و خیز کردن ، بیرون بروید یا هر آنچه که مفید به نظر می رسد. شما گردش خون خود را افزایش می دهید ، هوای تازه و ویتامین D ، شما را به سطح دیگری می رساند.

شماره 2 با لیست آهن های مورد علاقه تان ورزش کنید

آیا راهی بهتر برای ورزش کردن و خالی کردن ذهن تان سراغ دارد تا اینکه در اتاق نشیمن بی حوصله بشینید ؟ می توانید به سبک آزاد ورزش کنید و اجازه دهید موسیقی شما را تحت تأثیر قرار دهد یا در یکی از تمرینات حرکات موزون ما شرکت کنید، که برای همه افراد مناسب است .

شماره 3 ده (یا بیست) حرکت بورپی انجام دهید

چند دقیقه بین جلسات فرصت دارید یا نیاز به تخلیه ذهنتان دارید؟ برخی از حرکات بورپی (نوعی حرکت ورزشی که شنای روی زمین و برخاستن و پریدن به هم انجام می شود) یا هر یک از تمرین های مورد علاقه خود را تا زمانی که خسته شوید ، انجام دهید. برای اضافه کردن یک چالش ، تایمر خود را تنظیم کنید تا هر ساعت 10 تمرین انجام دهید. این یک روش کم دردسر برای رسیدن به مدت ورزش مناسب در طول روز است.

شماره 4 در حالی که دندان های خود را مسواک می زنید ، اسکات انجام دهید

نشستن طولانی مدت می تواند باعث کاهش قدرت بدن شما شود و هیچ کس نمی خواهد با عضلات پای خود خداحافظی کند. خب ، شما دو دقیقه مسواک می زنید ، درست است؟ مقداری بدنتان را حرکت دهید و ضربان قلب خود را تقویت کنید و در حالی که صبح و شب دندان هایتان را مسواک می زنید، اسکوات یا جهش انجام دهید!

شماره 5 از بلندترین میز خود استفاده کنید

فقط به این دلیل که با کامپیوتر کار می کنید ، به این معنی نیست که باید نشسته باشید. با قرار دادن کامپیوتر خود بر روی یک میز بلندتر یک میز ایستاده موقت ایجاد کنید. هر یک ساعت یا بیشتر ، از حالت نشسته به حالت ایستاده بروید. ممکن است مثل ورزش نباشد ، اما همچنان می توانید با عدم تعادل اسکلت بدن و عضلات مانند خم شدن مفصل ران و شانه ها که به دلیل نشستن در تمام طول روز می باشد ، مقابله کنید.

شماره 6 با یک برنامه حرکات کششی سریع تنش و گرفتگی سر تا پا را از بین ببرید

نشستن به مدت طولانی می تواند باعث گرفتگی عضلات شود که می تواند شما را در معرض آسیب دیدگی یا درد مزمن قرار دهد. همچنین باعث تخریب ذهن می شود. به ماهیچه ها و ذهن خود عشق نشان دهید و با تمرکز بر روی عضلاتی که بیشتر تحت تأثیر وضعیت بد بدن قرار دارند مانند لگن ، عضلات عقب ران ، شانه ها ، قفسه سینه و گردن ، عضلات خود را باز کنید .

کمی تحرک می تواند تاثیر باور نکردنی داشته باشد … جدی بگیرید

تنها کاری که باید کنید این است که از شرایط فعلی خارج شوید . بیدار شوید و به مدت 30 دقیقه در روز یا حتی سه تا 10 دقیقه در روز تمرین کنید!