انرژی همه چیز است ، و این حرف اغراق نیست. انرژی به ما نیروی حرکت می دهد تا کارهایی را که باید انجام دهیم ، مانند رفتن به محل کار ، درآمدزایی ، معاشرت با دوستان و سلامتی. بدون آن ، زندگی ما مانند هفت خان رستم می شود. هیچ چیز بدتر از خواب بیدار شدن نیست ، فقط احساس عدم استراحت کافی است: ضد حال تمام عیار. اما ، نگران نباشید! با تقویت عادت های قبل از خواب ، می توانید انرژی خود را افزایش دهید. این کاری است که باید انجام دهید!

10 عادت قبل از خواب برای بهتر شدن روز بعد

وقتی در مورد تقویت انرژی صحبت می کنیم ، مهم است که به سراغ منبع انرژی بروید یعنی بخوابید! بدون خواب راحت ، انرژی ما کاهش می یابد. برای جبران کمبود خواب ، بیشتر ما به مقدار زیادی کافئین متوسل می شویم که فقط یک راه حل کوتاه مدت است. در عوض ، می توانید عادت های خواب خود را برای یک خواب عالی بهینه کنید! برای تکمیل این کار ، می توانید فعالیتهای انرژی زا صبحگاهی نیز انجام دهید که در ادامه بیشتر به آنها اشاره خواهیم کرد.

شماره 1: هر شب در یک ساعت مشخص بخوابید

 انسان مخلوق عادت ها هستند. ما در یک چرخه حرکت می کنیم! وقتی نوبت به خواب می رسد ، مهمترین چرخه روتین شبانه روزی شماست. بدن هورمون هایی مانند ملاتونین را برای خواب آلودگی و کورتیزول را برای بیدار کردن تنظیم می کند. این چرخه زمانی بهترین عملکرد را سازگار با زمان خواب و بیداری دارد. و چه زمانی چرخه شما بهینه می شود؟ زمانی که شما انرژی بیشتری داشته باشید.

شماره 2: یک مدیتیشن خواب را امتحان کنید

 اگرچه ما اغلب در مورد مدیتیشن به عنوان راهی برای کمک به ارتقا آرامش در نظر می گیریم اما این یکی دیگر از ابزارهای عالی برای تقویت انرژی است ، به خصوص اگر استرس یکی از بزرگترین عوامل کاهش دهنده انرژی شما باشد. ایجاد یک روتین مدیتیشن قبل از خواب نه تنها به شما کمک می کند تا سریعتر بخوابید ، بلکه می توانید خواب طولانی تری داشته باشد. خواب بهتر برابر با انرژی بیشتر است.

این که شما استاد مدیتیشن هستید یا اصلا از نحوه شروع مدیتیشن اطلاعی ندارید ، در اینجا چهار مورد مدیتیشن محبوب انرجیم آورده شده است.

یوگا نیدرا ، تکنیک خواب سایکیک

این مدیتیشن یکی از تمرینات محبوب انرجیم است و این سیستم زیبا را که از هزاران سال پیش خلق شده است را تجربه کنید. این یک مدیتیشن عالی برای پشتیبانی از خواب ترمیمی است.

خداحافظی با روز و پیش به سوی خواب

با این مانتراس های آرامبخش و آگاهی بخش که متمرکز بر آرامش و آسایش هستند ، با روز خود خداحافظی کنید و به خواب سلام کنید.

مدیتیشن شب بخیر

در این مدیتیشن مربی ما ، شما را در یک تجسم درخشان شب ، راهنمایی می کند. این مدیتیشن باعث آرامش ذهن ، آرامش بدن و همچنین دادن سیگنال به مغز که وقت خواب است.

خواب آرام

این مدیتیشن از تکنیک اسکن بدن برای آرام کردن سیستم عصبی شما استفاده می کند تا بتوانید بهترین استراحت شبانه را داشته باشید.

شماره 3: نوشیدنی صبحگاهی خود را تقویت کنید و مواد لازم را از شب قبل آماده کنید

 آیا قهوه و چای اولین چیزی است که هر روز صبح میل می کنید؟ شما تنها نیستید ، قهوه و چای جز اصلی بسیاری از برنامه های صبحگاهی است ، اما اگر بتوانید انرژی صبح خود را به سطح جدیدی برسانید چه می شود؟ تقویت کننده های قهوه و چای را وارد بازی کنید! در نظر داشته باشید برخی از مواد غذایی فوق العاده را از شب قبل آماده کنید تا به نوشیدنی صبحگاهی خود اضافه کنید.

در اینجا دو ماده عالی برای افزودن به فنجان قهوه و چای صبحگاهی برای تقویت بیشتر آورده ایم.

آشواگاندا: آشواگاندا به یکی از پرمصرف ترین آداپتوژن ها تبدیل شده است که اگر گزینه ای بدون کافئین را ترجیح می دهید می توانید به صورت پودر شده تهیه کنید و به قهوه یا اسموتی صبحگاهیتان اضافه کنید.

مطالعات نشان می دهد که این آداپتوژن خاص ممکن است برای کاهش احساس استرس مفید باشد ، چیزی که همه ما می دانیم انرژی ما را تخلیه می کند.

پودر کاکائو: هیچ راهی خوشمزه تر از شروع روز با یک لیوان قهوه کاکائو نیست! این ترکیب شما را برای پریدن بیرون از رختخواب هیجان زده خواهد کرد. و نه تنها طعم این ترکیب شگفت انگیز است ، بلکه تحقیقات حاکی از آن است که فلاونوئیدهای موجود در کاکائو حاوی خواص تقویت کننده روحیه و شناختی هستند و باعث مقوی تر شدن قهوه صبحگاهی می شود.

بنابراین ، وقتی لیوان قهوه خود را از شب قبل بیرون گذاشتید ، پودر کاکائو خود را نیز در کنار آن بگذارید و یک قاشق چای خوری در فنجان صبح خود بریزید ، فقط از نوع بدون شکر استفاده کنید!

شماره 4: قبل از خواب مغز خود را از هر چیزی پاکسازی کنید

 به محض گذاشتن سرتان روی بالش کوهی از مشکلات هجوم می آوردند؟ شما در افکار و آشفتگی ها غرق شده اید! آشفتگی ذهنی اساساً اضافه بار اطلاعات است و نمی توانید با اطلاعات بیشتر با اضافه بار فکری مبارزه کنید. (مانند چرخیدن در شبکه های اجتماعی به عنوان حواس پرتی!) در عوض ، شما باید تمام افکار ، نگرانی ها و کارهای اضافی را که مانع استراحت شما می شود را آزاد کنید. پاکسازی مغز! این کار را با ژورنال کردن یا حتی ضبط کردن صحبت های خود با صدای بلند انجام دهید.

شماره 5: یک تمرین روزمره نویسی صبحگاهی داشته باشید

همه ما انرژی خود را از منابع مختلف دریافت می کنیم. به عنوان مثال ، ممکن است بعد از مطالعه کتاب واقعاً احساس خوبی داشته باشید ، اما ممکن است این مسئله برای شخص دیگری خسته کننده باشد. این بستگی به شخصیت شما دارد!

اما ، یک کار که سریع ، آسان است و طبق تحقیقات نشان داده شده است که به کاهش احساس استرس کمک می کند ، آن هم روزمره نویسی است! می توانید در موبایل ،لپ تاپ یا روی کاغذ بنویسید. و به دنبال رسیدن به نتیجه یا احساس خاصی نباشید. شما فقط فضای لازم را برای صحبت در مورد هر آنچه می خواهید ایجاد می کنید.

شماره 6: زمانی برای  قطع رسیدن نور آبی به چشمانتان داشته باشید

 در حالی که همه ما می دانیم که باید استفاده از صفحه نمایش را شب محدود کنیم ، اما گاهی اوقات باید کارهایمان را در رایانه انجام دهیم یا با تماشای سریال های تلویزیونی مورد علاقه مان ، کمی از کار خود خلاص شویم. اما ، برای جلوگیری از بهم خوردن خواب از نور آبی دوری کنید ، در نظر داشته باشید که یک زمان بندی برای خاموش کردن همه وسایل الکترونیکی ، تعیین کنید. اگر عادت دارید که هنگام تماشای تلویزیون بخوابید ، با خاموش کردن تلویزیون 30 دقیقه قبل از خواب شروع کنید و آن را به آرامی افزایش دهید تا دو ساعت قبل از خواب آن را کنار بگذارید! به جای چرخیدن در موبایلتان ، پاسخ دادن به ایمیل های آخر شب یا تماشای فیلم ، تعجب می کنید که می توانید از این زمان برای کارهایی مانند ایجاد روتین عصرانه و انجام مدیتیشن های خواب استفاده کنید.

این یک پیروزی است ، از نور آبی که باعث اختلال در خواب می شود جلوگیری خواهید کرد ، و به جای آن خود مراقبتی را در برنامه شبانه خود جای می دهید.

شماره 7: یک عصرانه سرشار از پروتئین داشته باشید

گرسنه بیدار شدن بدترین حالت ممکن است! درحالی که ، با خوردن یک میان وعده کوچک و سرشار از پروتئین در شب به راحتی می توان پیشگیری کرد. یک مشت بادام ، مقداری ماست ، تخم مرغ ، پنیر یا گوشت خرد شده مانند بوقلمون میل کنید.

شماره 8: از نوشیدنی های الکلی صرف نظر کنید

ممکن است الکل به شما در سریعتر به خواب رفتن کمک کند ، اما در طولانی مدت ، باعث پایین آمدن کیفیت خواب می شود. بنابراین از آن صرف نظر کنید و به دنبال یک چای گیاهی آرام مانند بابونه بروید.

تونیک خواب آور

مواد لازم:

1 فنجان شیر بادام

1 قاشق چایخوری دارچین

1 عدد جوز هندی

3 قطره وانیل استویا

طرز تهیه:

شیر بادام را در قابلمه روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. پس از گرم شدن ، ادویه ها و استویا را میکس کنید.

برای سرو ، آن را درون لیوان بریزید و مقداری دارچین اضافی بپاشید.

شماره 9: دوش در عصر و یک روتین مراقبت از پوست داشته باشید

 دمای بدن نقش مهمی در خوابیدن شما دارد ، به همین دلیل بهتر است دمای اتاق خواب خود را روی کم تنظیم کنید. با این وجود می توانید دوش آب گرم نیز بگیرید. تحقیقات نشان داده است که دوش آب گرم در شب و دادن زمان کافی برای خنک شدن بدن می تواند خواب بهتری را تأمین کند.

شما همچنین می توانید با یک برنامه مراقبت از پوست عصرگاهی یک مرحله به خواب بهتر نزدیک شوید. یک برنامه منظم عصرانه نه تنها به بدن شما سیگنال می دهد که زمان خواب است ، بلکه اختصاص زمان برای خودتان در پایان روز راهی عالی برای دستیابی به میزان خود مراقبتی لازم روزانه است.

شماره 10: ارتباط خود را با کار قطع کنید

این روزها ، وقتی بیشتر ما در خانه کار می کنیم ، داشتن تعادل خوب بین کار و زندگی می تواند سخت باشد. هنگام غذا خوردن ، خوابیدن و بازی در همان مکانی که کارهایتان را انجام می دهید ، جدا شدن از محیط کار دشوار است!

بنابراین ، سعی کنید قبل از خواب از محل کار خود جدا شوید تا نیمه شب از خواب بیدار نشوید و به کارهای خود فکر کنید. بین توقف کار و خوابیدن یک مرز داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: تکنیک‌های مبارزه با بی‌خوابی ‏ 

خود را برای موفقیت فردا آماده کنید

واقعا فک می کردید که عادت های قبل از خواب چقدر می تواند در روز بعد تأثیر بگذارد؟ حتی ساده ترین تغییرات ، مانند دوش گرفتن در شب ، می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد! یکی دو موردی را که دوست دارید انتخاب کنید و حتما آنها را امتحان کنید.