همه ما می خواهیم به اهداف تناسب اندام خود برسیم . اما واقعیت امر این است هیچ برنامه یکسانی برای همه وجود ندارد که برای رسیدن به اهداف تناسب اندام از آن استفاده کند . به معنای واقعی کلمه ، همه باهم متفاوت هستند . با این حال ، روش هایی وجود دارد که می تواند نتایج تناسب اندام را فوق العاده تقویت کند که متناسب با شخصیت ما نیز باشد.

در اینجا پنج راه برای دستیابی سریعتر به اهداف تناسب اندام با ترفند های کمکی مربی ما آورده شده است.

5 ترفند برای افزایش سرعت رسیدن به اهداف تناسب اندام

شماره 1 ثابت قدم باشید

نتایج تناسب اندام زمان بر است ، اما چگونگی رسیدن به اهداف تناسب اندام همه به یک عامل بسیار ساده بستگی دارد: ثبات و پایداری. وقتی هدف گرا باشیم و نتایج بلند مدت را در نظر بگیریم ، تمایل بیشتری به دیدن تصویر کلی داریم. مطمئناً ، هر از گاهی دچار حواس پرتی شدن ، امری طبیعی است ، اما تنها راه رسیدن به اهداف تناسب اندام ما تلاش مداوم برای رسیدن به آن است.

مربی ما ، توصیه می کند 4 تا 5 روز در هفته تمرین کنید. بهترین راه برای این کار داشتن یک برنامه و پایبند بودن به آن است. هنگام تهیه برنامه ، چند مورد را باید بخاطر بسپارید:

  • برنامه تناسب اندام شما می تواند در زمان های مختلف روز باشد.
  • می توانید مدت زمانی را که تمرین می کنید را تغییر دهید.
  • می توانید با تعیین یک روز استراحت در این بین ، جای پس رفت را بگیرید.

با این حال ، اگر در ابتدا به سختی می توانید به برنامه خود پایبند باشید ، توصیه می شود به همان زمان و همان روزهای برنامه پایبند بمانید . اما احساس اجبار نکنید ، شما این کار را برای سلامتی خودتان انجام می دهید.

شماره 2 بیشتر آن کار که دوست دارید را انجام دهید

وقتی نوبت به نمایان شدن نتایج تناسب اندام می رسد ، بیشتر آن کار که دوست دارید را انجام دهید . و زیبایی ورزش این است که حتما تمرینی متناسب با شما وجود دارد. از تمرینات بدون تجهیزات تا تمرینات وزنه برداری از باشگاه بدنسازی تا ورزش در خانه ، می توانید انواع تمرینات را با مربیان مختلف در برنامه ما پیدا کنید.

وقتی بیشتر آن کار که دوست داریم را انجام دهیم ، احتمالاً بیشتر به آن پایبند خواهیم بود. به همین دلیل یک نکته عالی در مورد چگونگی رسیدن سریعتر به اهداف تناسب اندام این است که به سادگی انجام کارهایی است که از انجام آن ها لذت می برید و احساس خوبی از انجام آن دارید. در کارهای لذت بخش غرق شوید و قبل از اینکه متوجه شوید ، بدون سختی نتیجه خواهید گرفت.

شماره 3 شدت را افزایش دهید

همیشه تمرین طولانی تر به شما کمک نمی کند تا نتایج تناسب اندام را سریعتر ببینید. با کمال تعجب ، یک تمرین کوتاه تر با شدت بیشتر ، می تواند به شما کمک کند تا نتایج را سریعتر ببینید.

تمرینات اینتروال قدرتی برای گنجانده شدن در برنامه تناسب اندامتان بسیار مناسب است ، زیرا در یک بازه زمانی کوتاه تر ، شدت لازم را فراهم می کند. نحوه کار:

  • در زمان کمتری کالری بیشتری می سوزانید
  • سوخت و ساز شما برای مدت طولانی تری ، بالا می ماند
  • به کاهش چربی کمک می کند

روش دیگر برای افزایش شدت تمرین ها این است که اگر تمرین را در خانه انجام می دهید وزنه سنگین تری استفاده کنید.

شماره 4 تمرکز بر روی ریکاوری

اختصاص دادن زمان برای بهبود کامل از تمرین ، نتایج بسیار بهتری را به همراه خواهد داشت. این یک دو سرعتی برای رسیدن به خط پایان نیست ؛ رسیدن به اهداف تناسب اندام شما زمان می برد. مربیما اشاره کرد که هرچه میزان سوختوساز شما بالاتر باشد ، عضله سازی بیشتری صورت می گیرد و این منجر به سوختن کالری بیشتر در روزهای استراحت می شود. بنابراین مهم است که استراحت را به عنوان بخشی از برنامه تمرینی خود ( چه استراحت جسمی و چه استراحت روحی ) در نظر بگیرید.

برخی از راه های انجام این کار عبارتند از:

  • برای کشش بدن و کمک به بهبود عضلات از فومرولینگ استفاده کنید
  • به ماساژ بروید و یا دوش آرامش بخش بخشید
  • به یک پارک نزدیک بروید و کمی هوای تازه استشمام کنید

شماره 5 برای تقویت غذا بخورید

پیشنهاد چهارم مربی ما این است: “درگیر کالری شماری نشوید” و “برای تقویت و بازیابی انرژی غذاهای مغذی بخورید “.

وقتی سوخت وساز بدن افزایش می یابد اشتها نیز افزایش می یابد. این نه تنها طبیعی است ، بلکه لازم است ، شما بعد ورزش کالری زیادی می سوزانید! بدن خود را به جای اینکه از غذای فراوری شده پر کنید ، با مواد مغذی مورد نیاز خود تأمین کنید: ماهی ، سبزیجات برگ دار ، آجیل و میوه ها را در نظر داشته باشید ، همه اینها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

به بدن خود گوش فرا دهید و با غذاهای مناسب نیاز بدن را تأمین کنید. غذای مناسب نه تنها مدت بیشتری شما را سیر نگه می دارید بلکه به شما کمک می کند تا سریعتر به اهداف تناسب اندام خود برسید. هرچه غذای ما فرآوری کمتری داشته باشد ، بدن راحت تر می تواند آن را تجزیه کرده و کالری های آن را به انرژی مورد نیاز برای تمرین های بعدی تبدیل کند.

خوش بین باشید ، این یک فرآیند زمان بر است

طبیعی است که روز استراحت داشته باشیم ، روزهایی که ترجیح می دهیم روی کاناپه بنشینیم و فیلم تماشا کنیم. خودتان را دست کم نگیرید ، اصلا اهداف خود را با دیگران مقایسه نکنید. نکته زیبا در مورد یک مسیر تناسب اندام ، خود مسیر است. این در مورد غلبه بر موانع ، دستیابی به موفقیت های کوچک و تماشای تبدیل شدن خود به بهترین حالت از آنچه می توانیم باشد. این کار به صرف وقت کافی و صبر نیاز دارد. اما اگر اهداف آسان بود ، ما نتایج را تحسین نمی کردیم. همانطور که برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود تلاش می کنید ، مثبت بمانید و به مرور به اهدافتان دست یابید.