عصر روز جمعه ، درست همانند روز شنبه اضطراب آور است. نگرانی های عصر جمعه شوخی نیست ، زیرا شما شروع به یادآوری روزهای سخت وخسته کننده هفته را می کنید. به دلایلی ، ما روز شنبه را روزی برای انجام هرچه بیشتر کارها در نظر گرفته ایم . این یک طرز تفکر بسیار طاقت فرسا است. لازم نیست شنبه پربارترین روز هفته باشد. در واقع ، می تواند آرام ترین روز هفته باشد! ادامه مطلب برای برنامه های آخر هفته که می تواند شما را برای موفقیت روز شنبه آماده کند ، بخوانید.

8 برنامه آخر هفته برای ساختن هفته ای مناسب شما

وقتی به برنامه های آخر هفته فکر می کنید ، احتمالاً مواردی مانند استفاده حداکثر از وقت آزاد خود به ذهن خطور می کند. با این حال ، امروز ما روش دیگری را در پیش گرفته ایم. با این هشت نکته می توانید از وقت آزاد خود نهایت استفاده را ببرید و خود را برای یک روز شنبه کم استرس آماده کنید. ادامه مطلب را بخوانید!

شماره 1 مغزها را از فکر و خیال خالی کنید

 وقتی مغز ما شروع به یادآوری تمام کارهای کوچک آینده می کند ، اولین پاسخ ما معمولاً اجتناب از آنها و حواس پرتی با تلویزیون یا اینستاگرام ردی است. مشکل چیست؟ این عوامل حواس پرتی ها معمولاً مدت زیادی دوام نمی آورند ، خصوصاً با ادامه روند افزایش فشار ذهنی. بنابراین به جای اجتناب از کاری که باید انجام دهید ، با آن روبرو شوید! مغز شما همه احتمالات بدتری را که به ذهن شما خطور می کند را تخلیه می کنید. و در صورت نیاز ، یک لیست کوتاه برای انجام کارهای روز جمعه تهیه کنید.

نکته کلیدی ، هر چند کوتاه. لازم نیست همه کارها را به یکباره انجام دهید. شاید فقط لازم باشد به کارهایی بپردازید که جمعه را راحت تر می کند ، مانند شستن لباس ها.

شماره 2 خواب خود را بهینه کنید

 بیشتر ما صبح های جمعه را روز خوابیدن و تنبلی می دانیم. اما ، اگرچه استراحت اضافی مشکلی ندارد ، اما در واقع چرخه خواب خود را از این طریق مختل می کنید. بدن ما با عادتهای سازگار ، بهتر کار می کند! خوب است که یک ساعت بیشتر بخوابید ، اما خوابیدن بیشتر از این ، احتمالاً بیدار شدن در صبح شنبه را دشوارتر خواهد کرد.

شماره 3 برنامه برای وقت خود

 گاهی اوقات اضطراب شنبه از ترس ناشی می شود. به جای پر کردن هر لحظه از اوقات فراغت هفته با کار ، معاشرت و سایر مواردی که در لیست کارهایتان قرار دارد ، مطمئن شوید که برای برنامه ریزی به موقع خود نیز زمان اخصاص دهید !

این می تواند مانند اختصاص 30 دقیقه از وقت تنهایی یا انجام کاری که دوست دارید یا حتی برنامه ریزی تمرینات .

شماره 4 آماده سازی غذا

 این یک تکنیک قدیمی است اما یک تکنیک خوب است. تهیه یک وعده غذایی به یک دلیل بسیار محبوب است: صرفه جویی در وقت! بسیاری از استرس های ما ناشی از این است که همیشه احساس می کنیم وقت کافی ندارد. و با برنامه ریزی شلوغ و شلوغ تر می شویم ، منطقی است!

با این حال ، می توانید با آماده سازی غذا در آخر هفته از این امر جلوگیری کنید. و لازم نیست که چیز زیادی باشد! حتی آماده کردن یک یا دو وعده غذایی در هفته می تواند در اتلاف وقت در روز های پرمشغله صرفه جویی کند.

شماره 5 از برنامه ریزی بیش از حد برای روز شنبه ها خودداری کنید

 تکنیک های آخر هفته پیشگیرانه هستند ، درست است؟ خب بهترین راه ممکن برای رسیدن به موفقیت روز شنبه این است که برنامه خود را بیش از حد شلوغ نکنید. باز هم ، یکی از دلایل دلهره آور بودن روز شنبه این است که احساس می کنیم باید به همه کارهایمان برسیم . هرچه آرامش بیشتری داشته باشید ، بیشتر می توانیم هفته خود را مدیریت کنیم و سطح انرژی خود را ثابت نگه داریم ، نه اینکه در روز اول کل انرژی خود را بسوزیم!

شماره 6 قطع ارتباط در آخر هفته

 با توجه به اینکه اکثر ما اکنون در خانه کار می کنیم ، احساس می کنیم هرگزنمی توانیم کار را تمام کنیم. این بدان معناست که عملاً اوقات فراغت نداریم. اما حدس بزنید که چه اتفاق های می افتد؟ همیشه چسبیدن به تلفن همراه باعث از بین رفتن وقت آزاد ما نیز می شود! قبل از اینکه متوجه بشویم ، 3 ساعت از وقت خود را صرف اینستاگرام گردی کرده ایم ، و تعجب می کنیم که چرا آخر هفته زود تمام می شود.

بنابراین سعی کنید در روزهای تعطیل تلفن خود را کنار بگذارید و با کارهای دیگری که واقعاً باعث شادی شما می شوند ، مانند گذراندن وقت با خانواده ، بیرون رفتن از خانه یا پختن غذاهای مورد علاقه تان ، انجام دهید.

شماره 7 مدیتیشن: با مراقبت از خود همگام باشید!

 این یادآوری ملایم برای شماست که فراموش نکنید که باید هر آخر هفته با مراقبت از خود همراه باشید! اگرچه ممکن است احساس کنید که باید دهها کار در طول مرخصی خود انجام دهید ، اما مراقبت از خود برای بازیابی انرژی تا صبح روز شنبه امری کلیدی است. در روز آخر هفته مدیتیشن صبحگاهی یا قبل از خواب را امتحان کنید ، این کار می تواند تفاوت قابل توجهی در کنترل سطح استرس شما ایجاد کند.

این مدیتیشن های کوتاه را که حتی در شلوغ ترین برنامه های آخر هفته نیز جای می گیرند ، امتحان کنید:

رهایی از اضطراب

یک مدیتیشن مثبت برای کمک به کاهش اضطراب فردی که به دنیا اهمیت می دهد، می باشد.

آرامش خود را بدست بیاورید

هنگامی که در همان لحظه به آرامش نیاز دارید ، این مدیتیشن انجام دهید.

ابرهای پنبه ای

یک مدیتیشن بصری زیبا ، از جمله ابرهای پنبه ای که هنگام غروب خورشید می بینید.

شماره 8 برخی از فعالیتهای روز جمعه را برنامه ریزی کنید

 همانطور که اضطراب شنبه در آخر هفته به اوج خود می رسد ، شما نباید مدت زیادی در این حالت بمانید. پس از تهیه لیست کارهای خود و جلو افتادن ، با برخی فعالیت های لذت بهش مانند نقاشی یا خواندن کتاب زمان خود را تنظیم کنید. این کار می تواند به شما کمک کند تا درگیر استرس هفته آینده نشوید!

با این تکنیک های آخر هفته ترس های جمعه را بپیچانید

بخاطر داشته باشید ، ما مجبور نیستیم آنقدر به خود فشار بیاوریم که روز شنبه را تا جایی که می توانیم عالی تر کنیم. زیرا در پایان روز ، همچنان زندگی جریان دارد. و حتی گاهی اوقات شنبه ها طبق برنامه پیش نمی روند. ما نباید کل هفته را فقط به خاطر یک روز کنار بگذاریم.

در عوض ، سعی کنید انعطاف پذیر باشید! و در حالی که برای یک هفته جدید آماده می شوید ، چیزهایی را برای لذت بردن پیدا کنید ، چه بسته پستی که قرار است به دست شما برسد یا غذای جدید را امتحان می کنید.