بیایید بپذیریم که صبحانه همیشه مد روزترین (و بهترین) وعده غذایی بوده است. در طول این سالها ، شاهد افزایش بشقاب های غذایی عالی ، لاته های آداپتوژنیک و البته صبحانه کلاسیک هستیم که هرگز از مد نمی افتند (نان تست فرانسوی ، پنکیک و اسموتی).

با نگاهی به گذشته در مورد ترند صبحانه … می توان گفت که ما شیرینی دوست داریم. منظورم این است که ، اگر می توانید از وعده ای غذایی که به همان اندازه خوشمزه و سالم است ، لذت هم ببرید  چرا این کار را نمی کنید؟ احتمالاً به دلیل کمبود وقت! اما با گذشت یک سال از همه گیری کرونا ، همه در جهان وقت کافی دارند! در حالی که همه گیری کرونا باعث شده کارهای صبحگاهی 80٪ والدین مختل شود ، اما همچنین باعث ایجاد وقت اضافی نیز شده است. افزایش زمان حضور در خانه باعث ایجاد صبحانه نوآورانه و لذیذ در شبکه های اجتماعی شد.

از آنجا که به نظر می رسد که دور کاری باعث ماندن در خانه شده است ، بنابراین تعجب آور نیست که یکی از بزرگترین پیش بینی های ترند 2021 لذت بردن از صبحانه مانند یک پادشاه باشد.

ما قصد داریم احساس علاقه شما به شیرینی را ارضا کنیم! در ادامه ، ترندهای صبحانه مورد علاقه ما که محبوبیت زیادی دارند.

5 ترند صبحانه راحت و مورد نیاز شما در بشقاب

شماره 1 غلات پنکیک

 در حالی که سال گذشته را پشت گذاشته ایم ، اما چیزی که پشت سر نمی گذاریم ، پنکیک غلات است. تیک تاک حبوبات پنکیک را به عنوان ترند غذایی شماره 1 سال 2020 قلمداد می کند و ما در سال 2021 هر لحظه از آن لذت می بریم. به هر حال ، نام این پنکیک به تنهایی باعث می شود آب از دهانمان راه بی افتد! ترکیب دو صبحانه کلاسیک با هم بسیار خلاقانه است . ما از خود می پرسیم که کدام ترندهای صبحانه را هنوز کشف نکرده ایم؟

همانطور که از نامش معلوم است ، غلات پنکیک مینی ،پنکیکی است که به صورت غلات ساخته می شود.

ترفند بدست آوردن پنکیک ترد و عالی ایجاد قوام خمیر در قسمت ضخیم تر است. در حالی که می توانید خمیر پنکیک خود را همانند معمول خود ایجاد کنید ، چند جاگزین سالم می تواند هم بافت و هم مغذی بودن را افزایش دهد.

جایگزین شماره 1: بیشتر دستورالعمل های سنتی پنکیک نیاز به روغن های مانند کانولا یا سبزیجات دارند ، به جای آن روغن نارگیل یا آووکادو را امتحان کنید!

جایگزین شماره 2: آرد سفید تصفیه شده را برای یک گزینه مفیدتر مانند آرد جو ، بادام یا نارگیل عوض کنید (فقط مطمئن شوید که هنگام جایگزینی از نسبت مناسب استفاده می کنید!)

جایگزین شماره 3: لبنیات را با یک گزینه گیاهی ، هم در خمیر و هم در ظرف خود جایگزین کنید.

پس از آماده شدن خمیر ، مخلوط خود را درون کیسه لوله ای یا بطری بریزید. مخلوط پنکیک را روی یک تابه گرم شده به شکل دایره کوچک بریزید. پس از آماده شدن مینی پنکیک های باید آن را تزئین کنید (مهمترین قسمت).

پنکیک های خود را به یک بشقاب سرو انتقال دهید و با شیر (غیر لبنی) و چند قطره شربت افرا ترکیب کنید. برای خوشمزه تر شدن می توانید موز ، کره آجیل و کاکائو را روی آن بریزید!

شماره 2 تخته سرو صبحانه

 پینترنست پیش بینی می کند که تخته سرو صبحانه یکی از برترین ترند های صبحانه در سال 2021 است که باید مورد توجه قرار گیرد و ما شرط می بندیم که این ترند فعلا ماندگار است. یک تخته صبحانه آماده کنید که با تمام غذاهای شیرین صبحانه مورد علاقه شما پر شده است: وافل ، پنکیک ، نان تست فرانسوی ، مافین … آیا شما قانع هستید؟ اما به همین ها محدود نمی شود. کنار آن شربت افرا و عسل خام ، مربا چیا خانگی و البته همه میوه ها را بگذارید!

بهترین قسمت در مورد این چیست؟ همه این دستور العمل های صبحانه را می توان با مواد غذایی سالم درست کرد! برای سالم تر شدن به جای شکر از پودینگ چیا استفاده کنید!

شماره 3 قهوه در همه چیز

 قهوه یک نوشیدنی ضروری صبح است. و ، طبق کمیته ترند هول فود ، شما می توانید از قهوه در جاهای دیگر بجز نوشیدنی استفاده کنید . خدا را شکر! سال 2020 سال قهوه دالگونا بود ، پس بعدی چیه؟ قهوه ، در همه چیز. از آنجا که انتظار می رود قهوه یکی از اصلی ترین ترندهای صبحانه در سال 2021 باشد ، انتظار دارید که این دانه های پرانرژی به صورت ماست قهوه ، بلندر قهوه و فنجان های کتو قهوه مشاهده شود!

در اینجا چند روش خوشمزه برای ترکیب این انتخاب در صبح وجود دارد:

نیمی از اسموتی صبحگاهی خود را با قهوه سرد جایگزین کنید.

یک قاشق اسپرسو را به توپک خوراکی مورد علاقه خود اضافه کنید.

قهوه سرد را به میکس جودوسر  اضافه کنید.

شماره 4 قدرت گیاهان

 طبق یک نظرسنجی توسط شورای بین المللی اطلاعات غذایی ، طی سال گذشته افزایش قابل توجهی در تغذیه گیاهی مشاهده شده است ، که نشان دهنده افزایش 28 درصدی پروتئین گیاهی است! با داشتن جایگزین های گیاهی خوشمزه بجای همه محصولات حیوانی ، خوردن گیاه از همیشه آسان تر شده است.

خوشبختانه ، این به این معنی است که هیچ محدودیتی برای دستورالعمل های غذایی وجود ندارد. تخم مرغ ندارید؟ کتان یا چیا را جایگزین کنید! لبنیات ندارید؟ جای نگرانی نیست از شیر جو دو سر (که مصرف آن بیش از 2000 درصد رشد داشته است!) تا شیر پسته ، گزینه های غیر لبنی بی پایانی هستند.

در حالی که ترند شدن صبحانه گیاهی رو به افزایش است ، از همه دستورتهیه های منحصر به فرد مورد علاقه خود لذت ببرید!

اگر می خواهید غذای سالم تری بخورید اما هنوز آماده پرش به سمت سبک زندگی گیاهی نیستید ، در اینجا راهنمای نهایی تغذیه سالم برای ایجاد عادت های سالم غذایی کمک می کند!

شماره 5 کوکی های صبحانه

 شبکه غذایی پیش بینی کرده است که 2021 سال کوکی باشد. یکی از مزایای کوکی ها چیست؟ کوکی ها یک بوم خالی برای تمام نیازهای غذایی ما هستند. همه ما به دنبال ترند صبحانه ای هستیم که به همان اندازه که همه کاره هستند خوشمزه نیز باشند! بنابراین ، وقتی هوس خوردن دسر برای صبحانه می کنید ، به دنبال چیز دیگزی نگردید.

احساس می کنید به دنبال چیزی راحت و شکلاتی هستید؟ مقداری چیپس شکلات و پودر کاکائو روی آن بریزید. برای تقویت صبح خود به چیزی نیاز دارید؟ کوکی را در پودر پروتئین وانیل و مقداری کره آجیل مخلوط کنید.

کوکی های صبحانه همانطور که شیرین و راحت هستند ، می توانند به همان اندازه سالم هم باشند! در اینجا برخی از مواد لازم برای افزودن به کوکی های تازه پخته شده آورده شده است تا جایگزین مواد غذایی دیگر شده و مفیدتر شوند:

آرد تصفیه شده را با جو دو سر بدون گلوتن عوض کنید (فکر کنید: جو دوسر نرم پخته شده به شکل کوکی).

برای رفع حس علاقه به شیرینی ، کاکائو یا چیپس شکلات غیرلبنی را روی آن بپاشید.

برای افزایش فیبر ، یک یا دو قاشق غذاخوری دانه کتان یا دانه چیا اضافه کنید.

از شکر تصفیه شده صرف نظر کنید و از یک شیرین کننده طبیعی مانند موز یا خرما استفاده کنید.

با اضافه کردن یک پیمانه از پودر پروتئین گیاهی ، صبحانه خود تقویت کنید.

صحبت از کوکی ها شد ، این اسموتی خمیر کوکی قطعاً در تمام طول سال به تقویت روحیه ما کمک خواهد کرد!

مانند یک پادشاه در سال 1400 صبحانه میل کنید

این ترند راحت صبحانه باعث شده که صبح های ما بسیار شیرین تر به نظر برسد. در حالی که هرگز تصور نمی کردیم اتاق خواب ما دفتر کار ما شود ، اما کار در خانه قطعاً مزایای خود را دارد. با داشتن وقت بیشتر در سال 2021 ، بهتر است وقت بیشتری در آشپزخانه صرف کنیم!