آیا تا به حال روز کاری خود را با گرفتگی دردناک در گردن خود تمام کرده اید ، یا شانه های شما پس از یک روز پراسترس بسیار سفت شده است؟ به نظر می رسد ، دردهای مربوط به استرس یک امر واقعی است و بسیاری از ما احتمالاً بیش از حد با آن آشنا هستیم.

حقیقت این است که استرس روانشناختی می تواند به روش های مختلف بر بدن فیزیکی ما تأثیر بگذارد. در حقیقت ، استرس یک واکنش بیولوژیکی است که تقریباً همه سیستم های بدن ما را تحت تأثیر قرار می دهد. ما به عنوان انسان ، خود را با تجربه استرس وفق داده ایم ، زیرا مقدار کمی استرس می توانند به ما در ایجاد انعطاف پذیری و سازگار شدن با تغییرات کمک کنند. اما وقتی استرس مکرر و مزمن می شود ، این یک داستان متفاوت است.

استرس ممکن است روانشناختی ، شیمیایی و فیزیولوژیکی باشد ولی همیشه بیولوژیکی است. هر چیزی که منشاء استرس باشد ، تغییرات خاصی که در بدن اتفاق می افتد را ایجاد می کند. آشنایی با برخی از علائم فیزیکی استرس که در شما رخ می دهد ، به شما این امکان را می دهد که درک کنید شخصاً چگونه استرس را تجربه می کنید و به شما این فرصت را می دهد تا با تمرین مدیریت استرس آن را برطرف کنید.

در اینجا برخی از انواع استرس می تواند باعث ایجاد درد در بدن شود و همچنین مواردی که می توانید برای کمک به آن انجام دهید، آورده شده است.

چگونه استرس باعث ایجاد درد می شود

استرس می تواند باعث درد و گرفتگی عضلات و همچنین اسپاسم عضلات شود. وقتی احساس استرس می کنید ، عضلات شما سفت می شوند. نگه داشتن این تنش در بدن ما بدون اینکه بدانید بعداً می تواند باعث درد و درد عضلات شود ، تقریباً مثل اینکه که تازه ورزش کرده اید. این مسئله می تواند ناخودآگاه نیز باشد زیرا شما ممکن است منحصراً روی چیزی که باعث استرس شما می شود تمرکز کرده باشید بدون اینکه متوجه شوید در بدن شما چه اتفاقی می افتد. استرس همچنین می تواند باعث ایجاد سردردهای تنشی و همچنین گرفتگی در ناحیه گردن و فک شود.

5 راه برای مبارزه با درد و استرس

تنفس عمیق

 گرچه ممکن است این کار ساده به نظر برسد ، اما تنفس عمیق اغلب یک تکنیک کم دردسر و رایگان استرس زدا است! همچنین چیزی است که در هر زمان از روز در دسترس ما می باشد و هنگامی که احساس تنش می کنید می تواند ابزاری ارزشمند باشد.

تمرین تنفس عمیق در طول روز می تواند به آرامش بدن و همچنین کاهش استرس کمک کند.

چگونه تنفس عمیق را تمرین کنیم

برای اطمینان از انجام صحیح این کار ، یک دست خود را روی شکم و یک دست خود را روی سینه قرار دهید. نفس خود را بکشید و شکم خود را منبسط کنید ، در حالی که نفس می کشید دست شما بالا می رود. وقتی نفس خود را بیرون می دهید ، احساس می کنید دست شما با شکم به سمت پایین حرکت می کند. دست روی سینه شما باید در تمام مدت بی حرکت باشد. تنفس عمیق به معنای انبساط در قسمت شکم است. با تمرین 30-60 ثانیه تنفس عمیق در طول روز ، می توانید آرامش بسیار زیادی پیدا کنید.

از موجودی بدن خود استفاده کنید

بدن خود را اسکن کنید تا ارزیابی کنید که آیا بدون اینکه آگاهانه متوجه آن شده باشید واقعاً تنش جسمی را حفظ کرده اید. از بالای سر خود شروع کنید و بر روی عضلات صورت ، ابروها ، فک خود تمرکز کنید ، سپس به تدریج به سمت پایین شانه ها ، بازوها ، سینه و شکم خود حرکت کنید ، به همین ترتیب تا به پاهای خود برسید ادامه دهید. هنگامی که توجه خود را به این گروه های عضلانی معطوف می کنید ، بر روی عضلات خود تمرکز کنید و در صورت احساس گرفتگی، آگاهانه آنها را شل کنید.

این تمرین به شما کمک می کند تا در مورد احساس بدن خود بیشتر آگاهی داشته باشید و به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه از نشانه تنش و گرفتگی بدنی در عضلات خود آگاه شوید و سپس آنها را شل کنید.

ورزش و کشش

 اگر درد دارید ، فکر می کنید آنچه بیشتر به آن نیاز دارید استراحت و آرامش است. با این حال ، تحقیقات چیز بسیار متفاوتی را به ما نشان می دهد. ورزش و کشش در واقع به تسکین درد ، از جمله انواع مختلف مانند هوازی ، تمرینات استقامتی و کششی کمک می کند. در حقیقت ، یک زندگی کم تحرک خطر ابتلا به دردهای مزمن را افزایش می دهد. عاقلانه است که مراقب باشید که ورزش خیلی کم مفید نیست ، در حالی که ورزش زیاد می تواند این دردها را تشدید کند.

تنش زدایی

 ماندن استرس در بدن می تواند منجر به ناراحتی و آسیب شود. این روش از بین بردن تنش باعث می شود احساس سبکی و راحتی داشته باشید.

کشش و احساس نشاط

این تمرین های کششی به شما کمک می کند تنش را در بدن خود برطرف کرده و بهترین حالت خود را داشته باشید ، مفاصل خود را باز کرده و عضلات خود را بلندتر کنید. شما سزاوار آن هستید.

کشش برای ریکاوری

 تحرک ، انعطاف پذیری ، مدیریت آسیب و آرامش همه در یک تمرین. این مکمل کاملی برای تمرینات هوازی و استقامتی شما است که برای حفظ حرکت روان و بدون درد طراحی شده است.

حمام نمک اپسوم

 حمام ها به دلایل زیادی می توانند آرامش بخش باشند ، اما نمک اپسوم منیزیم ، یک شل کننده عضلانی قدرتمند است که می تواند به شما کمک کند تا از هر دردی راحت شوید.

شما همچنین می توانید غذاهای حاوی منیزیم مانند کیوی و سبزیجات برگ دار را بیشتر مصرف کنید ، اما حمام با نمک اپسوم به دلیل نوع جذب پذیری ، راهی مستقیم و قدرتمندتر برای دریافت فواید فوری آن هست.

غذاهای ضد التهاب مصرف کنید

 مصرف ادویه هایی مانند زردچوبه و زنجبیل به تسکین درد کمک می کند زیرا آنها به عنوان مواد ضد التهابی در بدن عمل می کنند. می توانید این ادویه ها را به غذای خود اضافه کرده یا به صورت دمنوش میل کنید ، راهی عالی برای اطمینان از اینکه این ترکیبات قدرتمند را برای تسکین دردها مصرف می کنید.

در اینجا چند روش جالب دیگر برای افزودن زنجبیل و زردچوبه به رژیم غذایی خود آورده شده است.

زنجبیل پودر شده یا رنده شده را به سرخ کردنی های خود اضافه کنید

پودر زردچوبه را در سوپ مخلوط کنید

زردچوبه را در یک اسموتی مخلوط کنید

یک لیوان شیر زردچوبه میل کنید

جا دادن مدیریت استرس در روز شما

مطلب پیشنهادی: نقش اسید لاکتیک درمقابل دردهای عضلانی

مدیریت استرس و همچنین دردهایی که در نتیجه استرس ایجاد می شوند

در مورد تمرین روشهای منظم مدیریت استرس است. به این ترتیب ، شما از وقوع آنها پیشگیری می کنید ، نه اینکه وقتی متوجه می شوید که استرس و درد و رنج هایی دارید ، واکنشی نشان دهید.