چرا خود مراقبتی پایدار یکی از مباحث فوق العاده خشک به نظر می رسد که همه با شنیدن آن حوصله شان سر می رود؟ 1) زیرا اکثر ما یاد نگرفته ایم که چگونه آن را سرگرم کننده کنیم و 2) زیرا جامعه ای هستیم که بر رضایت فوری تمرکز دارد. ما به دنبال نتیجه آنی هستیم در حالی که پایداری به معنی یک رویکرد طولانی مدت است. اما مسئله این است که خود مراقبتی به شما برای داشتن احساس بهتر کمک می کند. و از آنجا که بیشتر ما روزانه استرس زیادی را تحمل می کنیم ، نمی توان انتظار داشت تنها با یک جلسه یوگا بدن مان به حالت نرمال برگردد.

ما به تناسب و ثبات نیاز داریم. و همچنین نیاز داریم تا رسیدن به آن راحت باشد. خوش به حالتون ، چون این مقاله دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه رابطه خودتان را با خود مراقبتی دوباره تعریف کنید تا برای مدت خیلی طولانی در زندگی شما باقی بماند.

3 نکته برای ایجاد عادت های خودمراقبتی ثابت

 خوب ، پس دقیقاً خودمراقبتی پایدار چیست؟ این یک تمرین روزانه است که می توانید آن را حفظ کنید و آن را به یک روتین در زندگی تبدیل کنید . البته ، شکل گیری عادت ها ممکن است چند هفته طول بکشد ، به این معنی که این نوع تمرین بلافاصله اتفاق نمی افتد. اما می توانیدچند کار انجام دهید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

شماره 1 به یاد داشته باشید: کارهای کوچک نتایج بزرگ در پی دارند

بگذارید اینگونه بیان کنیم : هیچ روش اشتباهی برای خود مراقبتی وجود ندارد. چه 3 دقیقه وقت داشته باشید و چه 30 دقیقه ، هر ثانیه آن در سلامتی شما نقش مهمی دارد ، حتی می توانید مثل یک حساب بانکی به آن فکر کنید. این هزار تومنی را می توانند جمع شوند ! هر مقدار کمی می تواند در حساب شما تغییری ایجاد کند. این می تواند به سادگی غذا خوردن یا حرکت کردن باشد.

بنابراین به جای اینکه به خودتان فشار زیادی وارد کنید تا ساعت ها و ساعت ها وقت خود را به کسب آرامش اختصاص دهید و سپس از انجام آن زده شوید ، زیرا این کار در همان لحظه نتیجه نمی دهد ، بهتر است این کار را آهسته انجام دهید. به خودتان اجازه دهید با حداقل ها شروع کنید ، مخصوصاً در روزهای پر تنش آن را انجام دهد.

شماره 2 “باید” را از واژگان خود حذف کنید

در واقع این که هیچ روش اشتباهی برای خود مراقبتی وجود ندارد دروغ است. تنها یک روش اشتباه برای انجام خود مراقبتی وجود دارد: اگر احساس کردید برای خود مراقبتی استرس دارید پس این یک روش اشتباه است. خود مراقبتی برای کمک به شما در کاهش استرس و ترویج سلامتی می باشد و اگر تمام روز را با نگرانی این که امروز صبح یک ساعت وقت برای مراقبه نگذاشته اید سپری می کنید ، این مسئله خود باعث افزایش استرس شما می شود.

شما برای رسیدن کمال به تلاش نمی کنید. بنابراین وقتی دیدین که می گویید چیزهایی مانند من “باید” این کار را انجام دهم یا من “باید” آن کار را انجام دهم ، این در واقع یک پرچم قرمز است. خودمراقبتی پایدار از واژه هایی مثل “من به آن می رسم” یا “من می خواهم” نشات می گیرد.

این کار در مورد آرامش و لذت بردن از روند کار است ، بنابراین مطمئن شوید که در حال انجام کارهایی هستید که در واقع از آنها لذت می برید!

شماره 3 این کمتر در مورد انجام کار است و بیشتر در مورد احساس شما می باشد

شما می توانید تمام ماسک های صورت و استراحت در وان حمام را در دنیا انجام دهید و هنوز هم احساس استرس کنید. چرا؟ از آنجا که خود مراقبتی لزوماً مربوط به کاری که انجام می دهید نیست ، بلکه به احساس شما در انجام آن بستگی دارد. به عنوان مثال ، شما فقط خود مراقبتی را انجام دهید زیرا می دانید این کار مهمی است. اما در واقع این کار را با قصد بهتر شدن انجام نمی دهید.

رمز موفقیت این است: با قصد بهتر شدن شروع کنید و ناگهان ، هیچوقت نمی خواهید آن را متوقف کنید.

چگونه خود مراقبتی را به راحتی در برنامه روزانه خود بگنجانیم

 حالا ، ما داریم به قسمت های خوبش می رسیم. چگونه می توانید خودمراقبتی پایدار را به راحتی در برنامه روزانه خود پیاده کنید؟ چگونه می توان آن را ملکه ذهن کنید؟ با این نکات شروع می کنیم.

هر روز به نیازهای خود گوش فرا دهید

انسانها نا پایدار هستند. ما هر روز چیزهای زیادی تجربه می کنیم: شبکه های اجتماعی ، مکالمه ، اضطراب ، افکار ، کارها و غیره. و هر روز ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد ، بسته به میزان گرسنگی ، میزان خوابیدن ، احساس سلامت روانی شما و غیره بنابراین به جای اینکه در کارهای روزمره خود سفت و سخت باشید ، به ذهن خود اجازه نفس کشیدن دهید.

به خودتان اجازه دهید همه چیز را با هم مخلوط کرده و به بدن خود آنچه را که نیاز دارد ، اعم از مراقبه یا ورزش سنین ، ارائه دهید. شما همیشه می دانید چه چیزی برای شما بهترین است! به احساس خود اعتماد کنید.

برنامه ریزی کنید

صبر کنید … چگونه می توانید هر روز برای آن برنامه ریزی کنید؟ خب ، شما می توانید هر دو را انجام دهید. برنامه ریزی آن می تواند صرفاً اختصاص دادن زمان به خودتان باشد. به عنوان مثال ، بعد از ظهر دوشنبه ، شما 30 دقیقه وقت آزاد در برنامه خود دارید. این را به عنوان خودمراقبتی علامت گذاری کنید. بعد از ظهر دوشنبه ، تصمیم بگیرید با چه کاری احساس بهتر یدارد! البته ، شما همیشه می توانید در کلاس ها و تمرینات ثبت نام کنید تا خود را موظف به انجام آن بدانید. هر چه که احساس بهتری داشته باشد!

به خودتان اجازه دهید همیشه احساس خوبی داشته باشید

خود مراقبتی از این نظر خطرناک می شود که فکر می کنیم تنها در صورت انجام خود مراقبتی ، می توانیم احساس خوبی داشته باشیم. اما این نکته را از دست داده اید. خودمراقبتی عبارت است از یادآوری قدرت شخصی تان به خودتان. این در مورد به خاطر سپردن این نکته است که مهم نیست در زندگی شما چه می گذرد ، شما همیشه می توانید به خودتان بیایید.

شروع به درمان زندگی خود کنید مانند یک روال کامل خود مراقبتی ، انجام کارهایی که دوست دارید و باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. در مورد ثبات صحبت کنید!

این کار را ساده انجام دهید ، خودتان آن را حفظ کنید: وقت آن است که خود مراقبتی را بدون مشکل انجام دهیم

خود مراقبتی پایدار به معنای درست انجام دادن آن در تمام مدت یا صرف ساعت ها در حمام نیست. (هرچند که اینها به نظر خوب می آیند.) این کار در مورد انجام کارهایی است که برای شما مفید است و خودتان را برای موفقیت آماده می کنید. ساده و راحت نگه داشتن آن ، شما را از اعمال فشار به خودتان دور می کند. می توانی از عهده اش بر آیی! یادتان باشد که قصد شما از انجام این کار سرگرم شدن است.

روش های بسیاری وجود دارد که می توان خودمراقبتی پایدار را بخشی از مسیر سلامتی خود دانست. اگر هنوز به انجمن ما نپیوسته اید ، به صورت رایگان ثبت نام کنید و به تمرینات رایگان و مدتیشن های نامحدود دسترسی پیدا کنید .