خود مراقبتی یک تعطیلات دو هفته ای یا یک سفر گران به چشمه آبگرم نیست بلکه این به کارهای کوچک و مثبتی برمی گردد که هر روز برای کمک به مدیریت چیزهای سختی که در سر راه ما قرار می گیرد ، انجام می دهیم. مشخص شده است که ، با فریب مغز خود می توانید روز بد خود را کنترل کنید. مطالعات تصویربرداری عصبی نشان می دهد که تقریباً غیرممکن است در یک لحظه هم افسرده و هم خوشحال باشید. بنابراین ، اگر روش های صحیح تغییر ذهنیت خود را می دانید ، می توانید این حس های بد را نادیده بگیرید.

در ادامه ، ما بیشتر این “دکمه های ریستارت ” کوچک را که می توانید برای تنظیم مجدد خود استفاده کنید ، به اشتراک می گذاریم ، این کارها پرهزینه و پیچیده نیستند ، فقط چند ترفند آسان برای تبدیل یک روز بد به یک روز خوب است.

15 عادت کوچک که می تواند به تغییر یک روز بد کمک کند

شماره 1 یک قطعه شکلات تلخ بخورید

شکلات! منیزیم ، ماده معدنی شگفت انگیز که می تواند تغییرات خوبی برای ذهن و روحیه شما ایجاد کند در حالی که به شما کمک می کند تا از استرس راحت شوید. هر 30 گرم شکلات تلخ 50 تا 60 درصدی دارای 50 میلی گرم منیزیم است! لیسا ماستلا متخصص تغذیه و بنیانگذار بامپین بلندز ، شکلات تلخ را به تنهایی یا میکس در یک اسموتی توصیه می کند تا کمی روحیه شما را تقویت کند.

شماره 2 بخند

 

یک کلیپ کمدی تماشا کنید: می توانید در شبکه های اجتماعی صفحه یا کانال مورد علاقه خود را باز کنید ، برنامه استندآپ کمدی و غیره را تماشا کنید. زیرا وقتی می گوییم خنده بر هر دردی دواست ، واقعا درست است. خندیدن باعث ترشح اندورفین در بدن می شود که می تواند باعث تقویت روحیه شود.

شماره 3 یک لیست قدردانی برای چیز هایی که دارید تهیه کنید

 به یاد داشته باشید که هنگام تغییر ذهنیت و کنترل یک روز بد ، قدردانی چقدر می تواند قدرتمند است؟ در اینجا یک عمل ساده تحت عنوان دفتر قدردانی وجود دارد. یک کاغذ بردارید و یکی از این دو مورد را بنویسید: لیستی از آنچه که برای آن قدردان هستید (هر چیزی که فکرش را بکنید!) یا چیزهایی که باعث لذت شما می شوند ( چه چیزی لبخند را به لب های شما می آورد ، مشتاق چه چیزی هستید). یک لیست قدردانی یا یک لیست شادی می تواند شما را شادتر کند ، سلامت روان شما را بهبود می بخشد و در صورت سردر گم شدن ، به تقویت انرژی کمک می کند.

شماره 4 تصدیق خود را تکرار کنید یا به مدیتیشن های تصدیقی گوش دهید

 بعضی اوقات باید به ذهن خود بگویید (بارها و بارها!) همه چیز خوب است. تغییر ذهنیت به تکرار نیاز دارد ، پس این کار را با تصدیق امتحان کنید. به خود بگویید: “من کافی هستم.” مدیتیشن های تصدیق یک روش ساده برای هدایت خود به چند دقیقه تکرار مثبت بودن است. این کار را دکمه ریستارت برای تنظیم روحیه خود در نظر بگیرید.

شماره 5 برخی از اقدامات مهربانانه تصادفی را امتحان کنید

انجام کارهای کوچک (اما سخاوتمندانه) برای دیگران می تواند باعث تقویت روحیه عمیق شود. یک فنجان چای برای یک غریبه بخرید ، به دوست خود لطف کنید ، به شخصی که با بی خانمانی دست و پنجه نرم می کند سلام کنید (برای او نیز یک فنجان چای داغ بخرید) ، دیگران را تشویق کنید ،این کار به شما کمک می کند در شرایط مشابه بتوانید خود را از مخمصه رها کنید.

شماره 6 ورزش کنید

 

 احتمالا شما حدس می زدین که ما می خواهیم این را بگوییم ، درست است؟ اما همه ما می دانیم که این کار بسیار موثر است ، انواع ورزش برای سلامت روان مفید است. ال وودز می گوید: با ورزش اندورفین آزاد می شود ، اندورفین باعث خوشحالی مردم می شود و … بقیه را خوداتن بهتر می دانید. تقویت کننده اندورفین خود را با ما پیدا کنید.

شماره 7 زومبا

اکثر مطالعات نشان می دهد که گذاشتن آهنگ های خوب و انجام کمی حرکات موزون می تواند باعث تقویت روحیه شود و در ضمن این کار بسیار آسان است. برای تحقق این امر به حرکت و ریتم خاصی نیاز ندارید! اگر می خواهید آن را به یک تمرین ورزشی و شاد تبدیل کنید ، یک جلسه زومبا می تواند بسیار مفید واقع شود.

شماره 8 به محیط باز بروید

 آفتاب ، هوای تازه ، طبیعت و جریان خون ، مواد تشکیل دهنده مورد علاقه ما برای داشتن حس خوب می باشد. در فرهنگ ژاپنی ، این را شینیرین یوکا یا “طبیعت درمانی” می نامند وبر اساس تحقیقات نشان داده شده است که سلامت روان را بهبود می بخشد. می توانید چند دقیقه در بیرون از خانه هوای تازه تنفس کنید. در اطراف خانه یا محل کار خود قدم بزنید یا حتی به پارک بروید؟ تماشای درختان (در صورتی که درختانی در اطرافتان هست) می توانند عملکرد ذهن شما را بهبود ببخشد.

شماره 9 با یکی از دوست خود تماس بگیرید

با مدیر ارشد شادابی خود تماس بگیرید! خودتان می دانید این شخص کیست؟! بهترین دوستی که می تواند صحبت های لازم را برای قوت قلب شما بیان کند ، شما را بخنداند ، به شما یادآوری کند که چقدر عالی هستید ، با ناامیدی های شما همدردی کند ، اجازه می دهد شما خود را تخلیه کنید. تماس گرفتن بسیار بهتر از پیام دادن است.

شماره 10 از جعبه ابزار خود استفاده کنید

 در جعبه ابزار خود مراقبتی شما چه چیزهایی هست! پخت و پز؟ مرتب کردن؟ باغبانی؟ رنگ آمیزی؟ پازلها؟ حمام گرم؟ این یکی خیلی شخصی است. مجموعه فعالیتهای مورد علاقه خود را که لبخند را بر لبان شما می نشاند ، را پیدا کنید. همه چیز را رها کنید ، و فقط کمی این کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید.

شماره 11 از آروماتراپی (رایحه درمانی) تقویت کننده روحیه استفاده کنید

 گاهی اوقات فقط می خواهید نفس عمیق بکشید و رایحه ای آرامش بخش را استشمام کنید. در حالی که مطالعات روی روغنهای اساسی از نظر بالینی نتیجه مشخصی را نشان نمی دهند ، اما مطمئناً اضافه کردن عطر و بویی طبیعی به حیط خود ضرر ندارد. (چند لحظه به نفس کشیدن ادامه می دهید!)

شماره 12 آب فراوان بنوشید

آبرسانی در خلق و خو ، تحریک پذیری ، سطح استرس ، عملکرد شناختی ، خواب و عملکرد اعضای بدن نقش بسزایی ایفا می کند! ما این مطلب را بسیار تاکید می کنیم ، اما به احتمال زیاد باز هم آب کافی مصرف نمی کنید. همین حالا یک بطری آب بردارید و چند جرئه از آن بنوشید، سپس در طول روز این کار را تکرار کنید.

شماره 13 یک چرت نمیروزی بزنید

شاید فقط نیاز به تنظیم مجدد و چرت زدن داشته باشید. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که داشتن یک چرت خواب سریع بعد از ظهر برای مرتب سازی مجدد مغز می تواند به شما در تنظیم احساسات و کنترل موثرتر استرس و ناامیدی کمک کند.

دکتر کوین گیلیلند ، روانشناس بالینی می گوید: “خواب دارو است” ، توصیه می کند نه تنها چرت بزنید بلکه شب ها زودتر بخوابید تا همیشه از داشتن خواب کافی اطمینان حاصل کنید تا استرس هایی را که در شما ایجاد می شود را مدیریت کنید.

شماره 14 دست از اجبار بردارید

 آیا اوضاع باب میل شما پیش نمی رود؟ شاید وقت آن باشد که به سمت انرژی متمایل شویم و از مبارزه با آن دست بکشیم. گاهی اوقات پذیرفتن اینکه روز شما طبق برنامه پیش نمی رود به شما کمک می کند تا آرام باشید .مانند لیز خوردن در سرازیری در مقابل هل دادن در سر بالایی.

شماره 15 یک برنامه بنویسید

 شاید شما نتوانید امروز را برگردانید … اما فردا یک روز جدید است! ایده های خود یا برنامه مسیر را برای فردا بنویسید ، برای خودتان پاداش در نظر بگیرید اگر چیزی را در تقویم خود قرار دهید که باعث خوشحالی شما می شود ، این کار باعث می شود تا بیش از پیش مشتاق آمدن فردا باشید. شاید همین تفکر مثبت ، امروز شما را نیز کمی بهتر کند!

خوب است که یک روز استراحت داشته باشید

بعد از سالی که همه ما به صورت جمعی داشته ایم ، داشتن روزهایی که فقط احساس خستگی و زود رنجی می کنید فراتر از حد معمول است. تغییر حالت بد در بعضی روزها ، می تواند روز را راحت تر از روزهای دیگر کند (و ممکن است نیازمند ترکیبی از بسیاری از این ترفند های کوچک باشد) ، اما به یاد داشته باشید که فقط گاهی اوقات داشتن احساس ناخوشایند خوب است. بگذارید خودتان احساسات را حس کنید! و وقتی آماده شدید ، به این نکات مراجعه کنید.