هر تمرینی را انجام می دهید؟ شور و شوق شما قابل تحسین است! به احتمال زیاد ، به دلیل اینکه فکر می کنید این تنها یا سریعترین راه مناسب برای تناسب اندام است ، این کار را انجام می دهید. اما ما چندتا خبر برای شما داریم. تمرینات مناسب سبک می توانند نتایج مشابه با تمرینات سنگین تر مشابه داشته باشند (مثل حرکات انفجاری موثرند) در حالی که به مفاصل خود استراحت می دهید و به آنها کمتر فشار می آورید. چه از قبل با درد مفاصل دست و پنجه نرم می کنید ، یا می خواهید از سلامت مفاصل خود در طولانی مدت اطمینان حاصل کنید ، برخی از این تمرینات سبک را به برنامه خود اضافه کنید.

چرا تمرینات سبک را انتخاب کنید؟

اگر با درد مفصل دست و پنجه نرم می کنید یا تازه مسیر تناسب اندام خود را آغاز کرده اید ، خبر مهم اینکه تمرینات سبک می تواند برای کاهش وزن شما موثر باشد و یک برگ برنده است. با این حال ، اگر اینگونه فکر نمی کنید ، احتمالاً از خود می پرسید که چرا نباید فقط روی تمرینات سنگین تمرکز کنید! رسیدن به اهداف تناسب اندام همیشه در اولویت نیستند و افزودن برخی از تمرینات سبک به برنامه ورزشی تان روی مفاصل می تواند:

خطر آسیب را کاهش دهید

دامنه حرکت را افزایش دهید

مهارت و توازن را بهبود می بخشد

زمان ریکاوری بین تمرینات را به حداقل برسانید

ثبات و تعادل را افزایش دهید

عضله بسازید و سوخت و ساز بدن خود را بهبود ببخشید

استقامت عضلانی ایجاد کنید

چربی سوزی در تمرینات هوازی نسبت به تمرینات غیر هوازی که تمرینات شدیدی هستند متفاوت است و بر رفع استرس و بهبود احساس آرامش تاثیر بیشتری دارد.

بهترین تمرینات سبک برای سوزاندن کالری زیاد

این تمرینات سبک به شما کمک می کند تا چربی بسوزانید ، عضله سازی کنید ، توازن را بهبود ببخشید و قلب خود را برای قرار گرفتن در مسیر درست (در حالی که به بدن و مفاصل خود استراحت لازم می دهید ) آماده کنید.

تمرینات هوازی سبک اما انفجاری

با تمریناتی مانند زانو به سمت بالا ، ضربه به سمت جلو ، و حرکات بورپی سبک (یک تمرین قدرتی بسیار موثر برای تقویت ماهیچه ها ی بدن است) با تمرینات هوازی 21 دقیقه ای سبک ما ، به خودتان تکانی بدهید و آماده عرق ریختن شوید!

پیلاتس سر تا پا

پیلاتس یکی از بهترین تمرینات سبک برای پیکر تراشی عضلات بلند و لاغر ، بهبود وضعیت بدن و تقویت هسته شماست. و با این تمرین 23 دقیقه ای که تمام گروه های اصلی عضلانی شما را هدف قرار می دهد ، کار خود را شروع کنید.

پایه های تمام بدن

تازه برنامه تناسب اندام خود را شروع کرده اید؟ این تمرین برای شماست! مربی ما یک تمرین 15 دقیقه ای کامل بدن برای شما انجام می دهد تا به فرم حرکات ترکیبی بنیادی مانند اسکات ، جهش و پل زدن تسلط داشته باشید ، تا بتوانید با خیال راحت تمرینات پیچیده تری را پشت سر بگذارید.

تمرینات اینتروال شدید سطح مبتدی

احتمالا خبرها را شنیده اید ، تمرینات اینتروال شدید برای چربی سوزی و عضله سازی بسیار فوق العاده هستند و می خواهید از آن استفاده کنید. این تمرین بهترین جا برای شروع است! با تمریناتی مانند اسکوات و جهش و حرکت کوه نوردی و مشت زدن ، مربیان ما ضربان قلب شما را در این تمرین 24 دقیقه ای تمرینات اینتروال شدید سطح مبتدی افزایش می دهد.

زمان سرد شدن و ریکاوری!

 صرف چند دقیقه برای سرد شدن بعد از تمرین بر زمان بهبودی بین تمرینات ، درد عضلات ، انعطاف پذیری و تحرک شما تاثیر به سزایی می گذارد. در اینجا برخی از موارد دلخواه ما برای شروع آورده شده است!

کشش همه جانبه

مربی ما شما را برای داشتن یک کشش 9 دقیقه ای کامل بدن راهنمایی می کند تا شما احساس خوبی داشته باشید و برای رویارویی با تمرین بعدی خود آماده شوید!

روز ریکاوری

هر کس حداقل به یک روز استراحت در هفته نیاز دارد. با حرکات پایدار و ملایم مانند حرکت سگ شکاری ، حرکت شتر و حرکت کودک ، مربی ما ، شما را به یک روتین عالی که در روز های تعطیل انجام دهید، هدایت می کند تا مطمئن شوید که بدنتان در شرایط عالی قرار دارد و برای جلسه بعدی تمرین آماده هستید.

حرکات کششی و احساس خوب داشتن

بعد از این تمرین کششی 21 دقیقه ای ، بدن شما احساس آرامش می کند. چرخ جلو روی پارالل ، خم شدن ، کشش مفصل ران در حالت چهارزانو و کشش عضلات پشت ران ، مفاصل شما را باز می کند و عضلات شما را کشیده می کند تا تنش در بدن و ذهن شما کاهش یابد.

سلامتی ثروت است!

ممکن است کلیشه باشد ، اما درست است. نحوه احساس و عملکرد بدن پایه و اساس سلامتی شماست. اگر بدن خود را در هر تمرین تحت فشار قرار می دهید ، ممکن است بیشتر از اینکه منفعت داشته باشد آسیب برساند. گنجاندن تمرینات سبک بیشتر در برنامه ، به تعادل در مصرف انرژی شما کمک می کند ، مفاصل شما را سالم تر نگه می دارد و احساس خوب شما را برای سالهای آینده حفظ می کند.