تمرینات ورزشی و به‌ویژه تناسب اندام می‌توانند راهی برای با هم بودن باشند. البته برای آن‌که از ورزش مجالی برای بودن در کنار عزیزانتان بسازید، باید فوت و فن این کار را یاد بگیرید. در این‌صورت شاید بتوانید ورزش خانگی را جایگزین تمرینات باشگاهی گروهی برای فیتنس کنید و حتی با روحیه و انگیزه بیشتری در خانه ورزش کنید. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص، با انرجیم همراه باشید. در ادامه قرار است با الفبای تناسب اندام در خانه آشنا شویم و از آن کمک بگیریم تا:

  • بهانه دور هم بودن اعضای خانواده را جور کنیم
  • خانه را به محیطی صمیمی و پرتحرک تبدیل کنیم
  • به کمک اعضای خانواده انگیزه لازم و کافی را برای تناسب اندام پیدا کنیم و
  • باشگاه را با حس و حال خانوادگی به منزل بیاوریم.

چگونه می‌توانیم از تمرینات ورزشی تناسب اندام برای بودن با کسانی کمک بگیریم که دوستشان داریم؟

تمرینات ورزشی

  • تمریناتتان را با هم برنامه‌ریزی کنید.

به سراغ تقویم گوگل بروید یا که قلم و کاغذ بردارید و برنامه‌ای را برای تمرینات بدنسازی یا تناسب اندام با عزیزانتان تدارک ببینید. زمان‌هایی را پیدا کنید که برای خودتان و آن‌ها مناسب هستند تا بتوانید تمرینات ورزشی روزانه‌تان را با هم انجام دهید. انجام دادن این کار به هردوی‌تان کمک می‌کند که یکدیگر را مسئول نگه دارید و ورزش کردن با عزیزان همیشه سرگرم‌کننده‌تر است. حتی اگر نمی‌توانید در یک فضا ورزش کنید، می‌توانید تمرینات ورزشی انرجیم را به‌طور همزمان انجام دهید یا با هم از طریق تماس ویدیویی ورزش کنید.

  • مسابقه بگذارید.

عزیزانتان را با دعوت کردن به یک تمرین انرجیم به رقابت دوستانه کوچکی دعوت کنید. در این‌صورت، نه تنها هر دوی شما کار واقعاً شگفت‌انگیزی برای سلامتی‌تان انجام خواهید داد، بلکه این کار راهی عالی برای برقراری ارتباط و سرگرمی است.

  • از پلتفرم‌های مجازی برای برقراری ارتباط با یکدیگر کمک بگیرید.

می‌توانید برنامه‌های تناسب اندام خانگی را با برنامه‌های تماس ویدیویی نظیر Zoom، House Party یا FaceTime با عزیزانتان پیش ببرید. این کار هم گامی به سوی سلامتی است و هم لذت‌بخش است. پس از فرصت‌هایی بهره ببرید که جهان دیجیتال در اختیارتان گذاشته است.

ایده‌های تناسب اندام در خانه کدامند؟

تمرینات ورزشی هوازی را به اتفاق عزیزانتان انجام دهید.

مراسم تمرینی ورزش‌های هوازی را به‌صورت مجازی با اعضای خانواده برگزار کنید. این کار به نشاط بیشتر شما و عزیزانتان کمک می‌کند. این تمرینات را می‌توانید در انرجیم بیابید.

حرکات کششی را فراموش نکنید.

حرکات کششی از بهترین کارهایی هستند که می‌توانید در زمان وقفه تمرینات روزانه تناسب اندام انجام دهید. انجام دادن این کار بدنتان را بعد از روزهای تمرین، آماده نگه می‌دارد. برای انجام دادن برخی از این حرکات از انرجیم کمک بگیرید.

به‌وسیله یوگا با آرامش درونی‌تان ارتباط برقرار کنید.

همه ما می‌توانیم در حال حاضر از تکنیک‌های کاهش استرس استفاده کنیم؛ یوگا ورزش ملایم فوق‌العاده‌ای است که برای انعطاف‌پذیری، قدرت، ثبات مرکزی و آرامش ذهن و بدن معجزه می‌کند. پس از یک تمرین خوب یوگا، احساس تعادل و انرژی بیشتری خواهید داشت. می‌توانید از یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان دعوت کنید تا در کلاس یوگا در خانه شرکت کنند.

با تونینگ تناسب اندام پیدا کنید.

قدرت تونینگ شگفت‌انگیز است و آن را می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید.

تمرینات اینتروال (HIIT) را برای تناسب اندام انجام دهید.

با این‌که HIIT ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد، اما می‌توانید آن را با تمریناتی سبک‌تر شروع کنید.

سرانجام این‌که

تناسب اندام راهی قدرتمند برای حفظ سلامتی روحی و جسمی‌مان است و چه راهی بهتر از مشارکت دادن عزیزانتان در برخی ایده‌های تناسب اندام خانوادگی جهت ارتباط با کسانی که دوستشان دارید. با برنامه‌ریزی کردن اصولی و انجام دادن تمرینات ورزشی با عزیزانتان به‌صورت حضوری یا مجازی می‌توانید لحظات شادتری در کنار یکدیگر داشته باشید و در عین حال، ورزش را فراموش نکنید و کلاس تناسب اندامتان را نیز با جدیت دنبال کنید. برای انجام دادن برخی حرکات ورزشی توصیه شده، می‌توانید از انرجیم کمک بگیرید و لحظه‌هایتان را بسازید.