گاهی اوقات صحبت از داشتن یک رژیم غذایی سالم از انجام آن آسان تر است. در حالی که بسیاری از ما هم قصد و هم آرزو داریم که الگوی غذایی سالمی را دنبال کنیم اما زندگی به سادگی مانع آن می شود. و در نتیجه ، داشتن تغذیه سالم و پایدار می تواند چالش برانگیز باشد.

اما تغذیه سالم برای حفظ سلامتی بقدری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بتوانیم به راحتی از کنار آن بگذریم. از سلامت قلب گرفته تا کاهش خطر ابتلا به سرطان ، انتخاب صحیح مواد غذایی می تواند نقش زیادی در سلامت شما داشته باشد.

به عنوان یک متخصص تغذیه ، افراد زیادی را دیده ام که اهداف بزرگی برای تغذیه سالم دارند ، اما با گذشت چند هفته از تعهد خود ، در ادامه مسیر باز می مانند. یافتن راه های پایدار برای ایجاد تغذیه سالم نکته کلیدی است و ما پنج نکته که می تواند به امکان پذیر ساختن آن کمک کند، به شما ارائه می دهیم.

قوانین راحت تغییر تغذیه سالم

تغییرات اساسی در کل رژیم غذایی می تواند طاقت فرسا باشد ، اما ایجاد تغییرات کوچک غذایی می تواند برگ برنده شما برای ایجاد تغییرات پایدار باشد. در اینجا چند قانون ساده تغییر آورده شده است.

شماره 1 شما به دنبال تغییرات شیرین و شور هستید

 نان غلات سبوس دار را به جای نان سفید انتخاب کنید ، بجای آب نبات های آدامس دار به کشمش طبیعی روی بیاورید و پاپ کورن را جایگزین چیپس کنید. شما همچنان می توانید مواد غذایی مورد علاقه تان را همراه با تقویت تغذیه اضافی که می تواند به شما در حمایت از اهداف سلامتی کمک کند، داشته باشید.

شماره 2 شما غذای سرخ شده را دوست دارید اما باید گزینه های سالم تری را انتخاب کنید

 سعی کنید غذاهای سرخ شده مورد علاقه خود را به جای سرخ کردن ، بپزید. اگر عاشق سیب زمینی سرخ کرده یا مرغ سوخاری هستید ، فکر نکنید مجبور هستید غذاهای گذشته تان را ترک کنید. با گزینه های پخته شده را امتحان کنید ، و بدون چربی اضافه باز هم همان تردی لذت بخش را تجربه کنید. گزینه هایی مانند سیب زمینی شیرین پخته و مرغ شکم پر پخته که تهیه آنها ساده است و برای سلامت کلی شما بسیار بهتر است.

نکته اضافی – تهیه غذای خود در دستگاه سرخ کن روش عالی دیگری برای لذت بردن از برخی غذاهای سرخ شده مورد علاقه خود و بدون روغن اضافه شده است!

شماره 3 شما به میان وعده سالم نیاز دارید

 نشانه های دیداری می تواند به شما در انتخاب غذایی سالم کمک کند. و داشتن چیزی مثل یک کاسه میوه تازه برای خوردن می تواند باعث مصرف بیشتر محصولات غذایی بعنوان یک عمل پایدارتر باشد. به علاوه ، داشتن یک کاسه میوه به شما کمک می کند تا کمبود های بدن خود را برطرف کنید. اگر کاسه میوه شما تنوع کمی دارد ، وقت آن رسیده که دوباره به خرید بروید!

همچنین می توانید در آشپزخانه خود را برای میان وعده سالم مانند آجیل و دانه ها داشته باشید و آنها را در دسترس خود قرار دهید. اگر مواد غذایی سالم زیادی در دسترس راحت شما باشد ، باعث شکل گیری تغذیه سالم پایدار می شود.

شماره 4: شما برای صبحانه وقت کمی دارید

 اگر به دلیل کمبود وقت برای خوردن یک صبحانه سالم مشکل دارید یا به طور کامل از آن صرف نظر می کنید ، شما به این گزینه های صبحانه آسان نیاز دارید. به جای نان بیگل شیرین ، یک برش نان تست گلوتن را با آووکادوی له شده امتحان کنید یا به جای ماست شیرین ، ماست یونانی شیرین نشده را با توت تازه و کمی عسل امتحان کنید. یکی دیگر از تکنیک های ساده تغذیه ای سالم ، آماده کردن چند تخم مرغ آب پز که برای یک صبحانه راحت و بدون چربی همواره در دسترس است ، می باشد. برای یک صبحانه مغذی یا حتی یک میان وعده روزانه 1یا2 تخم مرغ آب پز شده را با مقداری بادام و توت میل کنید.

شماره 5: برنامه غذایی فعلی شما بسیار کسل کننده است

 وقتی سعی می کنید برای حفظ سلامتی خود غذای سالم بخورید ، وعده های غذایی خیلی زود یکنواخت می شوند. درست است که ماهی آزاد و سالاد کاهو بسیار مغذی است ، اما هیچ کس نمی خواهد این غذاها را هر روز بخورد.

سعی به تهیه غذای روزانه خانگی و خلاقانه برای بسیاری از افراد همیشگی نیست. وعده های غذایی قدیمی ، وعده های غذایی عالی هستند ، اما شما مایلید آنها را با یک تنوع هیجان انگیز در بعضی مواقع متعادل کنید. هر هفته ، برای تهیه یک دستورالعمل جدید سالم برای افزودن تنوع و الهام به رژیم غذایی خود تلاش کنید. خواه دستور العمل های جدید خود به صورت آنلاین پیدا کنید و یا دریافت دستور تهیه غذا از دوستان ، یا حتی خودتان یک غذای جدید خلق کنید و خود را سرگرم کنید ، لذت بردن از سلیقه تان ، غذا خوردن را بسیار لذت بخش و پایدار می کند. همچنین می توانید برای دستیابی به برنامه های غذایی شخصی و دستور العمل های منحصر به فرد ، به برنامه ما بپیوندید تا سریعتر بدون شمردن کالری و با غذاهایی که دوست دارید بخورید ، به تناسب اندام خود برسید.

تغذیه سالم را پایدارتر کنید

غذا خوردن لزوماً یک آزمایش سخت و طاقت فرسا نیست که شامل خوردن غذاهایی شبیه غذای خرگوش باشد و حتی کمی بعد از خوردن غذا احساس گرسنگی کنید بلکه ایجاد تغییرات کوچک در برنامه غذایی می تواند منجر به حصول نتایج بزرگی شود و می تواند به شما در داشتن یک برنامه پایدارتر کمک کند.