خود مراقبتی بخشی جدایی ناپذیر از یک سیر سلامتی موفق است. در حالی که اختصاص وقت برای تناسب اندام و خوردن غذای مغذی ،یک فعالیت خود مراقبتی مهم است ، اما گاهی اوقات ما به خود دوستی بیشتر یا چیزی برای کمک به تنش زدایی ، نیاز داریم. پس از پشت سر گذاشتن یک سال پر فشار که همه ما تحمل کرده ایم ، محققان و متخصصان بهداشت روان اتفاق نظر دارند که خود مراقبتی بیش از پیش از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خود مراقبتی یک کار لاکچری نیست! بلکه ضروری است

در حقیقت ما اغلب به خود مراقبتی به عنوان یک کار لاکچری یا چیزهایی که نیاز به هزینه زیاد دارد یا یک ساعت ها زمان می برد، نگاه می کنیم. اما اگر این طرز فکر را کمی تغییر دهیم و به فکر خود مراقبتی با روش های ساده تر باشیم (اضافه کردن یک فعالیت خود مراقبتی به برنامه قبلی خود ، مانند افزودن 5 دقیقه مدیتیشن بعد از تمرین و ورزش روزانه) این می تواند کاری کاملا رایگان باشد و نیازی به ساعت ها وقت صرف کردن نداشته باشد.

نگاه به خود مراقبتی از این زاویه ، نه تنها باعث ساده تر شدن آن می شود ، بلكه احتمال پایبند ماندن به آن را در زندگی روزمره نیز بیشتر می كند.

3 نفر از مربیان ما نکات مورد علاقه و رایگان خود مراقبتی خود را با ما به اشتراک گذاشته اند

برای الهام گرفتن از خود مراقبتی ، ما از سه نفر از مربیانمان خواستیم که بهترین نکات بی هزینه خود مراقبتی و همچنین برخی از روش های مورد علاقه شان برای استرس زدایی را برایمان بگویند .

نکات مورد علاقه خود مراقبتی مربی اول

 ما از مربی اول سوال کردیم که سه نکته برتر در زمینه خود مراقبتی چیست ، و در اینجا آنچه را که گفته است آورده ایم.

شماره 1 خودتان تنهایی به پیاده روی بروید

من شوهرم را دوست دارم ، اما پیاده روی رفتن به تنهایی برای من مقدس است ، چون حتی برای مدت کوتاهی وقت خودم را به پاسخ دادن  به نیازهایم اختصاص می دهم.

شماره 2 کمی حرکات کششی انجام دهید

اگر وقتی برای تماشای تلویزیون پیدا کردید ، از زمان تبلیغات بین برنامه ها برای انجام حرکات کششی خوب استفاده کنید. انگشتان پا را لمس کنید ، ستون فقرات خود را بچرخانید ، کارهایی را انجام دهید که عضلاتتان باز شود.

شماره 3 به خانواده و دوستانتان بگویید که آنها را دوست دارید

اگر کرونا به ما چیزی یاد داده باشد ، این است که زمان مثل باد زودگذر است. کنار گذاشتن افسوس و پشیمانی ، راهی عالی برای حرکت به جلو است.

راه های مورد علاقه برای استرس زدایی مربی دوم

 برای مربی دوم ، سه نکته مربوط به خود مراقبتی که هزینه زیادی ندارد شامل: دوش گرفتن و مسواک زدن ، تمرینات تنفسی و مدیتیشن.

تمرینات تنفسی و مدیتیشن هر دو روش قدرتمند و کاملاً رایگان برای استرس زدایی هستند. بارها و بارها ، تحقیقات نشان داده است که مدیتیشن به کاهش احساس استرس ، به ویژه مدیتیشن متفکرانه کمک می کند.

علاوه بر افزودن مدیتیشن به برنامه استرس زدایی ، می توانید با کلاس های یوگای فول بادی ، آرامش بیشتری را در روز خود بیاورید.

نکات مورد علاقه رایگان خودمراقبتی مربی سوم

 روش مورد علاقه مربی سوم برای استرس زدایی ، تحرک است! او گفت که دوست دارد برای پیاده روی در طبیعت ، کنار اقیانوس ، کنار ساحل بیرون برود.

سه نکته برتر خود مراقبتی رایگان وی شامل موارد زیر است:

شماره 1 برای خودتان وقت بگذارید

دائماً درگیر کار و مسائل خانوادگی نشوید. هر روز برای خودتان وقت اختصاص دهید تا کاری را که به شما آرامش دهد انجام دهید . چه ورزش ، مدیتیشن ، سرگرمی یا حمام آرامش بخش.

شماره 2 آبرسانی ، آبرسانی ، آبرسانی.

این کار برای بهبود حال شما بسیار مفید است. سلولهای شما به معنای واقعی کلمه به آن نیاز دارند. و خواهید دید که بیشتر ناراحتی های جسمی با آبرسانی بهتر می شود!

شماره 3 زمان ریکاوری

ورزش عالی است ، اما ریکاوری نیز به همان اندازه مهم است. من می گویم ، “سخت تمرین کنید اما بیشتر ریکاوری کنید.” این می تواند شامل حرکات کششی ، ماساژ ، یا حتی حمام نمکی اپسوم باشد.

اختصاص زمان برای خود مراقبتی

خواه مدیتیشن پنج دقیقه ای باشد ، ده دقیقه پیاده روی کنید ، یک اسموتی گیاهی انرژی زا را با هم مخلوط کنید یا حمام نمکی اپسوم را به عنوان بخشی از برنامه عصرانه خود قرار دهید ، اختصاص زمان برای خود مراقبتی یک قسمت مهم در هر سیر سلامتی است. در این هفته ، ما شما را به چالش می کشیم تا یک روش جدید برای تمرین خود مراقبتی پیدا کرده و آن را به برنامه خود اضافه کنید یا یک یادآوری در تلفن خود تنظیم کنید. برای یک هفته به آن بچسبید و ببینید احساس شما چگونه است. هرچه بهتر از خود مراقبت کنید ، بهتر می توانید با لیست کارهای روزمره خود کنار بیایید و تعداد بیشتری از شما می توانید به عنوان ورژن بهتری از خود نمایان شوید.

اگر می خواهید برنامه خود مراقبتی خود را تقویت کنید و هنوز به ما نپیوسته اید ، به صورت رایگان ثبت نام کنید و به تمرینات و مدیتیشن های رایگان نامحدود دسترسی پیدا کنید. گزینه ها بی پایان در اختیار شما قرار دارد – شما می توانید یک برنامه حرکات کششی را انتخاب کنید که باعث شارژ مجدد می شود ، یک تمرین با شدت بالاتر برای رسیدن به اندورفین های خوب ، یا حتی یک مدیتیشن قبل از خواب برای کمک به شما در رفع خستگی.