در عصری که به نظر می‌رسد با سرعت بیش از حد پیش می‌رود و مالتی‌تسکینگ یک مهارت برای تشخیص یک فرد موفق است، کاهش سرعت می‌تواند پوچ به نظر برسد! ما احساس می‌کنیم که نمی‌توانیم یا نباید سرعت خود را کاهش دهیم و این طرز تفکر به نحوه رفتار ما درمورد روال تناسب اندام و برنامه ورزشی ما نیز نفوذ می‌کند. به این ترتیب، میلیون ها نفر از مزایای یک تمرین ذهنی-بدنی باستانی، یعنی یوگا، غافل شده اند!

همه ما به یوگا بیشتری نیاز داریم

ای معتادان کراس فیت و اینتروال، رویتان را برنگردانید و غر نزنید! زیرا همه تمرین‌های یوگا به یک شکل طراحی نشده‌اند و تنوع زیادی در این ورزش وجود دارد. برای شروع یوگا دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند سلامتی، بهبود خلق و خو و فراتر از آن باشد. گاهی اوقات فقط دانستن میزان این فواید برای تغییر نظر شما کافی است. بنابراین اگر علاقه شما برانگیخته شده اما هنوز آن را امتحان نکرده اید، یا تازه وارد یوگا شده‌اید و می‌خواهید بیشتر بیاموزید، می‌توانید با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

 

فواید یوگا

برای آن دسته از شما که از تیپ شخصیتی A هستید و نمی‌توانید برای هیچ چیز سرعت خود را کاهش دهید، باید به شما بگوییم که یوگا روش نهایی دست‌یابی به سلامتی جسمی و ذهنی است. اگر خودتان هم کمی در مورد یوگا فکر کنید، خواهید دید که یوگا می‌تواند عملکرد شما را در سایر تمرینات مانند اینتروال یا بدنسازی هم تقویت کند.

یک مطالعه در سال 2011 به این نتیجه رسید که تمرینات یوگا، قدرت عضلانی و انعطاف پذیری بدن را تقویت می‌کند، عملکرد تنفسی و قلبی عروقی را بهبود می‌بخشد، به درمان و ترک اعتیاد کمک می‌کند، استرس، اضطراب، افسردگی و درد مزمن را کاهش می‌دهد، الگوهای خواب را بهبود می بخشد و به طور کلی رفاه و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد. قبل از اینکه به نحوه شروع تمرین یوگا بپردازیم، به تعدادی از این فوایدی که گفتیم فکر کنید؛ ما قول می‌دهیم بعدا از ما تشکر کنید.

یوگا یک انرژی دهنده است

اگر خستگی و داشتن مشغله زیاد، مانع دویدن روزانه شما در روزهای هفته شده است، یک جلسه یوگا 10 دقیقه ای صبح را در نظر بگیرید. در مطالعات نشان داده شده است که جلسات کوتاه یوگا می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و انرژی را افزایش دهد. یوگا را یک شات اسپرسو دوبل در نظر بگیرید که برخلاف قهوه، باعث ناراحتی، ریفلاکس یا آسیب به غدد فوق کلیوی شما نمی‌شود.

یوگا یک تقویت کننده خلق و خو است

بارها و بارها مطالعات نشان داده اند که یوگا بخش بزرگی از برنامه مدیریت استرس است.  اگر 100% روتین ورزشی شما شامل تمرینات با شدت بالا باشد، ممکن است بدن خود را پر از هورمون های استرس مانند کورتیزول کنید. بنابراین می‌توانید برنامه تناسب اندام خود را با یوگای کاهش استرس متعادل کنید.

یوگا ریکاوری کننده ایده آل است

پایان نامه ای از دانشگاه مونتانا نشان داد که یوگا برای کمک به ورزشکاران NCAA (National Collegiate Athletic Association) ایده‌آل است و روشی بسیار مناسب برای ریکاوری بعد از تمرین است.

یوگا یک تقویت کننده عملکرد است

برای کسانی از شما که هنوز نمی‌خواهید از برنامه اینتروال خود فاصله بگیرید، بدانید که می‌توانید با یوگا عملکرد خود را به سطح بالاتری برسانید. یوگا می‌تواند به بهبود انعطاف پذیری و تعادل شما کمک کند، VO2max شما را افزایش دهد و به طور کلی سلامت قلب شما را بهبود ببخشد که منجر به سلامت جسمی بالاتری می‌شود.

انواع یوگا

Standing Yoga

در نظر داشته باشید که همه کلاس‌های یوگا دارای عود، آواز اوم (OM) و مجسمه‌های شیوا نیستند. در حالی که یادآوری و ارج نهادن به ریشه‌های فرهنگی و معنوی یوگا مهم است، امروزه این تمرین شامل تطبیق‌های مدرنی است که به جای جنبه‌های معنوی، حال و هوای تناسب اندام بیشتری به خود گرفته است. علاوه بر این، زمان مشخصی برای تمرین وجود ندارد؛ می‌تواند برای دو ساعت باشد، می‌تواند برای 10 دقیقه باشد. 10 دقیقه یوگا در روز جای هیچ بهانه ای را باقی نمی‌گذارد؛ زیرا بسیار کمتر از زمانی است که برای پیمایش در اینستاگرام صرف می‌کنید!

یوگای ملایم، قبل از خواب یا یوگای فوق سریع

برای یافتن حرکات کششی و یوگای ساده که فقط نیاز به 2 تا 12 دقیقه زمان دارند، به بخش قبل از خواب برنامه انرجیم بروید. ما می‌دانیم که شما مشغله دارید، می‌دانیم که زندگی دیوانه کننده است، اما شما هم دو دقیقه زمان خالی دارید.

یوگای کامل بدن

برای کاهش سرعت آماده نیستید؟ پس تمرین یوگا را در یک کلاس کامل امتحان کنید تا عضلات بدن خود را با یک کلاس اصلی یوگا به چالش بکشید! یا می‌توانید جلسات 30 دقیقه ای فشرده یوگا را در انرجیم امتحان کنید.

یوگای ذهن-بدن

آیا روی ایجاد سبک زندگی بهتر، مدیریت استرس و گوش دادن به ندای بدن خود کار می‌کنید؟ روش‌هایی را امتحان کنید که به شما کمک می‌کند با مغز و بدن خود به طور همزمان ارتباط برقرار کنید.

 

چگونه یک برنامه تمرینی یوگا را شروع کنیم

اگر یوگا را دوست ندارید یا به آن کم توجه می‌کنید، اما درعین حال همیشه سعی می‌کنید آن را انجام دهید، از جلسات کوچک شروع کنید. همانطور که گفتیم، می‌توانید این کار را با یک تمرین دو دقیقه ای قبل از خواب شروع کنید. سپس به مرور ببینید آیا می‌توانید آن را به پنج یا شش دقیقه برسانید؟ در نهایت باید به یک تمرین یوگای10 تا 15 دقیقه ای برسد. اگر کمی دستتان باز‌تر است، یک جلسه یوگا در هفته را در برنامه خود قرار دهید.

همچنین باید مطمئن شوید که سبک‌های یوگا را بررسی و امتحان می‌کنید. انواع کلاس‌های یوگا و مربی‌های مختلف را امتحان کنید تا مطمئن شوید که متناسب با شخصیت و حال شماست. ممکن است فکر کنید که از کلاس یوگا متنفر هستید، اما در واقعیت، شما فقط با مربی آن مشکل دارید! پس دیگری را امتحان کنید! اگر جواب نداد، یوگا نشسته را امتحان کنید.

خلاصه بحث:

گزینه‌های بسیار بیشتری از یوگا وجود دارد. بنابراین به بخش یوگا در برنامه انرجیم بروید تا تعداد زیادی سبک‌های یوگا را امتحان کنید. چه به دنبال تعادل و تقویت عضلات باشید و چه یافتن آرامش یا کاهش استرس، یک سبک یوگا در اپلیکیشن انرجیم برای شما وجود دارد.