اگر از رژیم غذایی سالمی پیروی می‌کنید و استرس این را دارید که چه غذایی در رستوران بخورید که به برنامه تناسب اندامتان لطمه نخورد، با ما همراه شوید. ما در تیم انرجیم، در این مقاله یک راهنمای جامع برای صرف غذا در خارج از خانه به شما ارائه می‌دهیم تا با رعایت نکات آن، همزمان به رژیم خود پایبند بمانید و از غذای خود نیز لذت ببرید.

 

راهنمای صرف غذا با یک رژیم کم کربوهیدرات

Dining Out On a Low Carb Diet 

شماره 1: از قبل برنامه ریزی کنید

نگران نباشید، برنامه ریزی نیاز به زمان زیادی ندارد، کافیست فقط گوشی خود را بردارید و قبل از اینکه به رستوران بروید، منوی آن را به صورت آنلاین بررسی کنید. انتخاب سفارش قبل از رسیدن به رستوران می‌تواند به شما در برنامه ریزی غذایی که می‌خورید کمک کند. با این کار، فشاری برای سفارش سریع و بدون تامل، احساس نمی‌کنید. همچنین اگر چیزی که مد نظر دارید را در منو نمی‌بینید، می‌توانید با رستوران تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانند آن را برای شما را درست کنند یا خیر! اکثر رستوران‌ها خوشحال می‌شوند که یک سینه مرغ کباب کنند و آن را با مقداری سبزیجات بخارپز شده به عنوان غذای رژیمی کم کربوهیدرات سرو کنند.

شماره 2: برنامه‌ها را اجرا کنید

در حالی که همه افراد حاضر در میز ممکن است گزینه‌هایی را برای پیش غذا سفارش دهند، نه گفتن به آنها به شما کمک می‌کند از کربوهیدرات‌ها و کالری اضافی اجتناب کنید. پیش‌غذاها اگرچه خوشمزه هستند، اما کالری و کربوهیدرات‌های بالایی دارند و می‌توان گفت اندازه کالری آنها، تقریبا به اندازه وعده غذایی اصلی است، بنابراین اگر پیش غذا بخورید شما اساساً دو وعده غذایی را در یک جلسه خورده‌اید.

شما همیشه می‌توانید از یک سالاد مخلوط همراه با لیموترش تازه سرو شده، به عنوان یک پیش‌غذای کم کربوهیدرات استفاده نمایید تا شما را تا رسیدن وعده غذایی اصلی، سرگرم نگه دارد. پس وقتی به رستوران می‌روید، یک سالاد پرتغالی با مقداری سبزیجات کم کربوهیدرات مانند خیار، فلفل دلمه ای و هویج بخواهید، همین برای جلوگیری از گرسنگی بیش از حد شما کافی است!

شماره 3: به پوشیدن لباس سایز بزرگتر نه بگویید!

حالا که ما در مورد سالاد بحث کردیم بیایید در مورد سس آن نیز صحبت کنیم. سس‌های سالاد اغلب مملو از شکر و کالری اضافی هستند. همین یک ترفند است! از سس سالاد صرف نظر کنید و بجای آن یک لیمو و مقداری روغن زیتون بخواهید. مقداری آب لیمو را روی سالاد بریزید، سپس قاشق غذاخوری خود را بردارید و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون هم روی آن بریزید. این یک برد دیگر است! نگران نباشید، هر رستورانی بروید هم لیمو و هم روغن زیتون گیرتان خواهد آمد!

شماره 4: اگر همه چیز خوب پیش نرفت، سخت نگیرید

حالا بریم سراغ غذای اصلی. اگر قبل از رسیدن به رستوران، منو را کامل بررسی کردید و چیزی پیدا نکردید که بتوانید در رژیم غذایی کم کربوهیدرات از آن لذت ببرید، نترسید. شما هنوز هم می‌توانید یک غذای کم کربوهیدرات برای شام بخورید، حتی اگر چیز کم کربوهیدراتی هم در منو وجود نداشته باشد! کافیست وعده غذایی ساده ای سفارش دهید و کنار وعده غذایی خود، چربی سالم و مقداری سبزیجات هم بگذارید.

شماره 5: نوشیدنی های دیگر را هم مدنظر بگیرید

اگر با دوست خودبیرون می‌روید، ممکن است همراه غذا چند نوشابه یا دلستر هم سفارش دهید. اگر قصد دارید یک یا دو نوشیدنی بنوشید، یک ترفند دیگر وجود دارد. از دلستر و نوشابه‌های پر شکر دوری کنید و به جای آن مثلا یک لیوان دوغ سفارش دهید.

شماره 6: برای انتخاب دسر خلاق باشید

اگر فقط هر چند وقت یکبار برای غذا خوردن بیرون می‌روید و می‌خواهید از دسر هم لذت ببرید، همه چیز به تعادل بر می‌گردد. شما می‌توانید یک کیک هم بخورید؛ البته اگر آن را به روش درست و کم کربوهیدرات تهیه کرده باشند. اگر چنین کیکی هم پیدا نکردید، می توانید از یک دسر خوشمزه دیگر لذت ببرید، چیزی مانند یک فنجان قهوه یا چای بدون شکر را انتخاب کنید یا یک کاسه توت تازه بخواهید.

اگرچه به این راحتی نیست، اما وقتی گزینه‌های کم کربوهیدرات انتخاب کنید، بعد از شام احساس بسیار بهتری نسبت به زمانی که زیاده‌روی کرده باشید، خواهید داشت. به علاوه، شما مجبور نخواهید بود از نفخ ناراحت کننده ای که بعد از یک وعده غذایی سنگین ایجاد می شود، رنج ببرید. اگر به ما در تیم انرجیم اعتماد کنید، در آینده به انتخاب خود افتخار خواهید کرد.

 

خلاصه بحث: از شام سالم خود در بیرون از خانه لذت ببرید

فقط به این دلیل که از یک رژیم کم کربوهیدرات پیروی می‌کنید به این معنی نیست که نتوانید از یک وعده غذایی در بیرون با دوستانتان لذت ببرید. روش‌های ساده گفته شده در این مقاله را دنبال کنید تا غذا خوردن با رژیم کم کربوهیدرات برای شما آسان شود.