شما تصمیم گرفته اید که رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید ، اما از کجا شروع می کنید؟ به احتمال زیاد ، سرچ در اینترنت برای پیدا کردن سالم ترین غذاها برای خوردن فقط شما را بیشتر گیج می کند. برخی از رژیم های غذایی از چربی ها ، بدگویی می کنند در حالی که برخی دیگر رژیم های غذایی پرچرب را پیشنهاد می کنند. رژیم های روزه داری معروف ، حذف صبحانه را پیشنهاد می کنند ، اما برخی دیگر ادعا می کنند که حذف صبحانه باعث کاهش سرعت متابولیسم می شود. خب ، کدام روش درست است؟ چه غذاهایی باید بخورید؟

با این حجم از دستورالعمل ها در مورد بهترین غذاها برای خوردن ، گرفتار شدن در ذهنیت ” رژیم غذایی کامل و بی نقص ” می تواند بجای مفید بودن مضر باشد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چرا کنار گذاشتن این طرز فکر (رژیم غذایی کامل و بی نقص گرفتن) و انتخاب یک ذهنیت غذایی سالم می تواند عامل اصلی بهتر احساس کردن و بهتر به نظر رسیدن باشد!

کنار گذاشتن طرز فکر رژیم غذایی کامل و بی نقص

در حالی که ما طرفدارتغذیه سالم هستیم ، بین ذهنیت تغذیه سالم و ذهنیت محدودکننده مرز مشخصی وجود دارد. البته با این اوصاف ، همیشه واضح نیست! از بین رفتن این مرزی به سادگی اتفاق می افتد ، به ویژه هنگامی که در تلاش برای دستیابی به ” رژیم غذایی کامل و بی نقص ” باشید.

چرا رژیم غذایی محدودکننده، مشکل ساز است

تحقیقات نشان داده است که رژیم محدودکننده کارایی ندارد و نه تنها ممکن است برای سلامت روان شما مضر باشد ، بلکه رژیم های غذایی محدودکننده ممکن است باعث افزایش وزن شود. یک مطالعه دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس نشان داد که تقریباً یک سوم تا دو سوم افرادی که رژیم غذایی دارند تمایل به بازگشت وزن بیشتری نسبت به وزن قبلی خود در طی چهار تا پنج سال آینده دارند. مطالعه دیگری در مورد نوجوانان نشان داد که رژیم غذایی نه تنها بی تأثیر است بلکه ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

همانطور که می بینید ، یک ذهنیت محدود کننده می تواند بیشتر از این که مفید باشد ، آسیب برساند. بنابراین ، اگر آماده اید رژیم خود را کنار بگذارید و یک ذهنیت غذایی سالم ایجاد کنید ، برای نکات بیشتر ادامه مطالب را بخونید!

چگونه می توان ذهنیت تغذیه سالم را فراگرفت؟

رژیم خود را رنگارنگ کنید

 با تغییر دیدگاه تان در مورد تغذیه سالم از محدودیت به وفور ، یک ذهنیت غذایی سالم ایجاد کنید! به جای تمرکز بر آنچه که باید از رژیم غذایی خود حذف کنید ، به آنچه می توانید اضافه کنید توجه کنید. هدف ما این است که بشقاب خود را با انواع میوه ها و سبزیجات رنگارنگ پر کنید ، هر کدام حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف هستند! ببینید هر هفته چند رنگ می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

کالری کافی دریافت کنید

کاهش بیش از حد کالری در واقع ممکن است نتیجه معکوس در مورد کاهش وزن داشته باشد. نه تنها خطر کاهش سرعت سوخت وساز را دارید ، بلکه کمبود شدید کالری اغلب منجر به پرخوری و مشکلات سلامتی می شود. با این اوصاف ، شما می توانید در حالی که سعی در رسیدن به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود دارید ، یک ذهنیت غذایی سالم را نیز در پیش بگیرید! نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که پیشرفت آهسته و مداوم منجر به نتایج طولانی مدت می شود.

وعده غذایی خود را متعادل کنید

 تا زمانی که حساسیت غذایی یا حساسیت نداشته باشید ، قطع کل گروه های غذایی می تواند منجر به رفتارهای محدود کننده و ناسالم شود. هنگامی که به نسبت متعادل مواد غذایی می خورید ، تمام مواد مغذی برای حفظ سلامتی ، ضروری هستند! سعی کنید با قرار دادن کربوهیدرات های سالم ، پروتئین و چربی های سالم در هر وعده ، وعده غذایی خود را متعادل کنید.

تغذیۀ سرشتی

 بیایید واقع بین باشیم ، هیچ کس رژیم غذایی را دوست ندارد! شمردن هر کالری و غذایی که می خورید طاقت فرسا و فشار آور است. اگر راهی وجود داشت که بتوانید سالم غذا بخورید گاهی بدون احساس گناه هم می توان از همه چیز لذت برد.

واقعا همچین چیزی وجود دارد ، به آن تغذیۀ سرشتی می گویند. تغذیۀ سرشتی یک رویکرد آگاهانه در مورد تغذیه سالم است ، که با توجه مداوم به بدن خود و انتخاب مواد غذایی مغذی مشخص می شود. پذیرش این ذهنیت تغذیه سالم علاوه بر اینکه به ولع مصرف بدن شما احترام می گذارد ، در عین حال تغذیه را نیز در اولویت قرار می دهد. به زبان ساده ، این یک ذهنیت متعادل است!

رویکرد غیر رژیم غذایی تغذیۀ سرشتی با رابطه سالم تر غذا ، ارتباط دارد. ذهنیتی که به همان اندازه که برای سلامت جسمی شما مفید است برای سلامت روان نیز مفید می باشد ؟ به نظر می رسد یک پیروزی همه جانبه است!

غذای حاضری

علی رغم آنچه فرهنگ اصلی رژیم غذایی باعث می شود ما به سمت آن سوق پیدا کنیم ، هیچ رژیم غذایی کاملی وجود ندارد. همه ما متفاوت هستیم ، آنچه برای یک شخص مفید است لزوما برای فرد دیگر کارایی نخواهد داشت. اما به خاطر داشته باشید ، سبک زندگی ضد رژیم غذایی مترادف با سبک زندگی ضد سلامتی نیست! با حفظ اهداف سلامتی و تناسب اندام خود هنوز می توانید ذهنیت غذایی سالم داشته باشید.

به بدن خود گوش دهید و به یاد داشته باشید ، غذا برای لذت بردن است! هر از گاهی بدون ترس از خودتان پذیرایی کنید.

ما به رژیم گرفتن اعتقاد نداریم. ما به خوردن وعده های غذایی سالم که احساس خوبی در شما ایجاد می کنند اعتقاد داریم. شما می توانید برنامه های غذایی خوشمزه و مغذی را با ما امتحان کنید.