پس از یک زمستان طولانی ، ما از هوای گرم ، آفتاب و فرصتی تازه برای شروع اهداف سلامتی خود استقبال می کنیم. وقت آن است که از خواب زمستانی خارج شوید و فصل بهار را در آغوش بگیریم – سلام ، ویتامین D ، دلتنگت بودیم!

اگر سال گذشته چیزی به ما یاد داده باشد ، آن اهمیت اولویت در سلامتی و تندرستی است. بنابراین ، ما در این بهار با آرامش از ذهن و بدن خود مراقبت می کنیم.

راهنمای سلامتی بهاری 1400 ما به شما کمک می کند تا از روندهای سلامتی و تندرستی پیش رو استفاده کنید و زندگی روزمره خود را احیا کنید و مراقبت از خود را به سطح بالاتری برسانید. در این فصل همه چیز در مورد ترمیم سلامتی ، تناسب اندام خانوادگی و البته مراقبت از خودتان است. به علاوه ، با نزدیک شدن به فصول جدید ، ما بهترین تکنیک ها و تمرینات را داریم تا بتوانیم تمام انرژی آتشین فروردین و  اردیبهشت را هدایت کنیم. بیایید شروع کنیم و ببینیم که چگونه این راهنما می تواند به شما کمک کند تا برنامه سلامتی خود را در این فصل تدوین کنید.

تناسب اندام ترمیمی: ذهن و بدن

تناسب اندام در طول سال گذشته به طور عمده تغییر کرده است و به جرات می توان گفت بهتر شده است. ستایش از جامعه ای شتابان ، پر از تمرینات شدید ، برنامه های شلوغ ، فعالیت های زیاد و ارتباط مداوم تنها یک نتیجه را در پی دارد: فرسودگی و از پا در آمدن . توقف ناگهانی در روال تناسب اندام (و شیوه زندگی) ما به عنوان یک زنگ خطر برای بیدار کردن ما ضروری بود ، و بسیاری را مجبور به کاهش سرعت و ارزیابی مجدد سبک زندگی خود کرد.

خبر خوب – همانطور که فصل جدیدی را دنبال می کنیم ، راهنمای سلامتی بهاری 1400ما توجه به تناسب اندام ترمیمی و ذهنیت آرام را حفظ می کند. انتظار می رود با نزدیک شدن به فصل بهار 1400 افزایش مدیتیشن ، ریکاوری فعال و تمرینات سبک را شاهد باشید.

تمرینات سبک

 تمرینات سبک و کم فشار مانند پیلاتس و یوگا به عنوان بهترین تمرین های سلامتی بهار سال 1400 انتخاب شده اند. هر دوی آنها به تجهیزات یا فضای کمی نیاز دارند و این باعث می شود این تمرینات عالی خانی یک تمرین موثر و کارآمد باشد.

مزایای این تمرینات فقط جسمی نیستند. مطالعات نشان می دهد ورزش یوگا و پیلاتس می توانند ذهن شما را آرام کنند و استرس را کاهش دهند.

این تمرینات سبک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا هم ذهن و هم بدن خود را حفظ کنید

یوگای شناور برای گرم شدن بدن از سر تا پا طراحی شده است. این تمرکز بر ایجاد گرما ، قدرت و عشق از طریق هر قسمت از بدن شماست.

 کمی تمرینات هوازی انجام دهید بدون اینکه به مفاصل خود بیش از حد فشار بیاورید. این تمرین هوازی سبک ضربان قلب شما را بالا می برد و در عین محافظت از مفاصل ، به شما در سوزاندن کالری کمک می کند.

درمان های بهبودی و ریکاوری

در حالی که مراکز ماساژ مجهز به سونا مادون قرمز ، سرما درمانی و مخازن شناور در حال افزایش است ، افراد بیشتری در سلامتی خود و ایجاد جای دنجی در خانه خود سرمایه گذاری می کنند.

نیازی به گفتن نیست که ریکاوری در راهنمای سلامتی بهاری 1400ما از اولویت بالایی برخوردار است. روش های ریکاوری در خانه مانند دستگاه های ماساژ بیش از هر زمان دیگری محبوب شده اند ، که به طورهمزمان کاهش درد عضلات ، افزایش تخلیه لنفاوی (کاهش بی حالی) و کاهش استرس کمک می کند .

غذای آماده؟ حرکات ترمیمی و تأکید بر کشش و تحرک می تواند به سرعت بهبودی کمک کرده و اهداف تناسب اندام شما را به سطح بالاتری برساند. در فصل بهار برای ریکاوری و  استراحت وقت کافی اختصاص دهید!

مراقبت از خواب بخشی از خود مراقبتی

 تنها چیزی که از گرسنگی بدتر است کم خوابی است. استراحت کافی ما بسیار لازم و ضروری است. خوشبختانه ، به نظر می رسد سال 1400 توجه شایسته ای را به خواب می شود. با توجه به روندی که در شبکه های مجازی راه افتاده است، انتظار داشته باشید که مراقبت از خواب جدیدترین نوع خود مراقبتی باشد – به نظر می رسد جهان سرانجام به مزایای ارزشمند خواب کافی پی برده است!

بنابراین  لباس خواب ، عطرها و خوشبو کننده ها و ملزومات اتاق خواب را به همراه داشته باشید. همه اینها را در راهنمای سلامتی بهاری 1400خواهید یافت.

یک روتین عصرانه ایجاد کنید

ایجاد یک روتین عصرانه می تواند به کاهش استرس و خاموش شدن مغز کمک کند. در اینجا برخی از آیین های مورد علاقه ما برای یکپارچه کردن ذهن وجود دارد!

خاطره نویسی: ما دوست داریم این را تخلیه مغز بنامیم. تأمل در روز به شما کمک می کند تا افکار و احساسات خود را که ممکن است ذهن شما را در شب مشغول نگه داری ، روی کاغذ بیاورید و ذهنتان آزاد شود.

دستگاه ها خاموش: از دستگاه های نور آبی و وسایل الکترونیکی تحریک کننده که ممکن است سطح کورتیزول را افزایش داده و خواب شما را مختل کنند ، دور شوید.

مراقبت از پوست بخشی از خود مراقبتی: اکنون زمان آن است که خود را با یک روال ساده مراقبت از پوست نوازش کنید! چرا با استفاده از سرم صورت ضد پیری مورد علاقه خود ، تجربه خواب زیبا را تقویت نمی کنید؟

نوشیدنی آخر شب را میل کنید: هنگام رفتن به یک رختخواب ، از خواص ضد التهابی یک لیوان شیر لذت ببرید.

شب مدیتیشن و حرکات کششی: ذهن آگاهی را با کشش شب یا مدیتیشن تمرین کنید. در بخش برنامه ما قبل از خواب برای حرکات کششی هدایت شونده مروری داشته باشد.

یک پناهگاه خواب ایجاد کنید

اتاق خواب خود را به عنوان یک پناهگاه خواب آماده کنید وقتی از خواب بیدار می شوید و به خوبی استراحت کرده و برای مقابله با روز آماده باشید.

اگر ما مراقبت از خواب را بخشی از خودمراقبتی صحبت می کنیم ، برخی از موارد ضروری خواب بهاری 1400 را مد نظر داریم! انتظار می رود شاهد افزایش استفاده از ماسک های خواب ، لباس های ابریشمی ، عطرها و خوشبو کننده ها و چای قبل خواب باشید.

مدیتیشن قبل از خواب را امتحان کنید

چگونه می توان در مورد مراقبت از خواب به عنوان بخشی از خودمراقبتی صحبت کرد بدون اینکه مدیتیشن شب داشته باشید؟ فرآیند سلامتی بهاری 1400 ما بدون این تمرین ذهنی  به خصوص قبل از خواب ، کامل نخواهد شد. تحقیقات نشان می دهد که مدیتیشن سطح هورمون خواب ما (ملاتونین) را افزایش می دهد ، که می تواند به انتقال بدن به حالت پاراسمپاتیک کمک کند. این به معنای استرس کمتر و آرامش بیشتر هنگام تنظیم خواب برای یک شب آرام است.

مدیتیشن را بخشی از برنامه روتین هر شب خود قرار دهید.

سلامتی و تندرستی در خانه: تناسب اندام و سلامتی خانواده

 بعد از یک سال سخت ، والدین و تحصیل در خانه و تناسب اندام مجازی … ما خودمان را طرفداران فعالیت در خانه می دانیم. با این گفته ، قطعاً پویایی خانواده ما تغییر کرده است. اکنون که باید همه کارهایمان را از خانه انجام دهیم ، سلامتی بهاری 1400 همه چیز برای در آغوش گرفتن یک خانواده سالم و یافتن راه هایی برای تقویت تناسب اندام و خودمراقبتی در خانواده است.

اولویت بندی سلامتی و تناسب اندام در سنین پایین

اگر بچه دارید ، می دانید کودکان هواره نظاره گر شما هستند. کودکان همیشه در حال تماشا ، تقلید و یادگیری هستند ، پس چرا در سنین پایین عادت های سالم را القا نکنید؟ آموزش تکنیک های هوشیاری ذهن از قبیل مدیتیشن و یوگا نه تنها فوق العاده جذاب است ، بلکه می تواند به کودکان و نوجوانان کمک کند تا با عوامل استرس زا امروزی کنار بیایند و انعطاف پذیر شوند.

همانطور که به فصل سلامتی بهاری 1400 راه پیدا می کنید ، زیرانداز یوگای خود را پهن کنید ، یک جلسه مدیتیشن یا یوگا را در برنامه ما شروع کنید و بچه های خود را تشویق کنید که به شما بپیوندند!

آشپزی در خانه

آشپزی در خانه در طی همه گیری کرونا ، بویژه  بزرگسالان گزارش می دهند که بیشتر در آشپزخانه لذت می برند و با مواد غذایی جدید آزمایش می کنند ، آشپزی رواج بیشتری پیدا کرده است.

پخت و پز در خانه باعث تغذیه سالم می شود و یک روش عالی برای سرگرم کردن کودکان و خانواده در این فرآیند است. با این نکات راهنمای سلامتی بهاری 1400 در آشپزخانه لذت ببرید

خانواده را سرگرم کنید: با انتخاب تم های مختلف شام مانند پیتزای شب جمعه ، دوشنبه غذای بدون گوشت ویا شنبه غذای برنجی ، خانواده خود را سرگرم کنید.

آماده سازی وعده های غذایی: آماده سازی وعده های غذایی و برای هر یک از اعضای خانواده یک دستورالعمل متفاوت تعیین کنید.

چیز جدیدی را امتحان کنید: هر هفته مواد غذایی یا دستورالعمل های غذایی جدیدی انتخاب کنید

شرکت در برخی از مسابقات دوستانه: ایجاد مسابقات آشپزی خانوادگی سالم.

زندگی پایدار

با ادامه روند رو به افزایش زندگی پایدار ، عمده فروشان پیش بینی می کند که در تلاش برای حمایت از محیط زیست ، در سال 1400 شاهد بازیافت غذاهای بیشتری خواهیم بود. ما به دنبال کاهش ضایعات و کاهش اثر آلودگی دی اکسید کربن خود هستیم ، به همین دلیل غذاهای خانگی مورد توجه، سلامتی بهاری 1400 قرار دارند.

شرکت هایی مانند Lettuce Grow باغ های هیدروپونیک تولید کرده اند که همه چیز را از کاهو در اندازه کامل گرفته تا توت فرنگی خانگی تولید می کند ، همه به همان اندازه که زیبایی دارد ، کاربردی نیز هست. خواه در یک آپارتمان در شهر زندگی کنید و یا فضای باز داشته باشید ، پرورش مواد غذایی خود روشی آسان برای پایدار زیستن ، بهبود سلامتی و آموزش فرزندان خود برای درک و ارتباط با زمین است!

روند نوشیدنی گاز دار را تقویت کرد

 روند سلامتی بهاری 1400 متفاوت از سالهای گذشته به نظر می رسد  اما ، ما برای آن آماده هستیم. ما در حال خرید نوشیدنی های گازدار مانند Olipop ، یک برند نوشیدنی کاربردی که صنعت نوشابه را تصاحب کرده است. با داشتن 9 گرم فیبر در هر قوطی و پری بیوتیک های گیاهی و طعم های خوشمزه ای مانند وانیل ، توت فرنگی و پرتقال داشته باشد چه کسی به نوشابه های شیرین نیاز دارد؟ حرف ما را بپذیرید ، این مانند یک بستنی در یک قوطی است که فقط با مواد گیاهی ، پری بیوتیک و حداقل قند پر شده است.

تمرینات و تکنیک های سلامتی برای ماه های فروردین و اردیبهشت

 بهار دو ماه پر انرژی فروردین و اردیبهشت را به همراه می آورد.

برج فروردین

فصل تندرستی بهار 1400با انرژی آتشین برج فروردین آغاز می شود. پس از یک زمستان طولانی ، این انرژی تکانه ای ممکن است دقیقاً انگیزه ای باشد که ما برای مقابله با لیست های پایان ناپذیر و انجام اهداف خود نیاز داریم. برج فروردین چابک و با اراده قوی است و کار را به پایان می رساند.

راهی مطمئن برای افزایش بهره وری و انگیزه؟ کمی رقابت دوستانه داشته باشید!

در اینجا برخی از تکنیک های سلامتی برای دریافت انرژی از ماه فروردین ارائه شده است

انجام کارهای روزمره: از این انگیزه تازه برای به عهده گرفتن کارهای سریعی که انجام داده اید ، مانند پرداخت قبض ها یا پاسخ دادن به ایمیل ها ، استفاده کنید.

برنامه ریزی: یک تابلو آرزو برای خلق ایده های جدید و برنامه ریزی برای آینده بسازید.

خود را به چالش بکشید: ماهیت رقابتی برج فروردین باعث می شود که این یک زمان عالی برای رویارویی با ترس و به چالش کشیدن خود باشد. چه چیزی مانع شما می شود؟ آیا کاری وجود دارد که شما همیشه دوست داشته باشید آن را انجام دهید اما از تلاش برای انجام آن ترسیده اید؟ الان وقت عمل است!

در ماه فروردین همه چیز در مورد حرکات برای پمپاژ آدرنالین و ضربان قلب است. برج فروردین تحت سلطه مریخ است ، که باعث ایجاد رقابت در طبیعت می شود.

بنابراین ، به راحتی می توان گفت که اکنون زمان آن رسیده که این انرژی ذخیره شده فوق العاده را به یک تمرین شدید چربی سوز هدایت کنید. روی تمرینات کوتاه مدت تمرکز کنید (زیرا به گفته فروردین: صبر یک فضیلت نیست) بلکه شدت خود را بالا ببرید و تمام انرژی را که در اختیار دارید صرف کنید!

بر اساس نشانه نجومی ماه فروردین ، بهترین تمرینات برای این ماه ، تمرینات کوتاه و سنگین است .

وارد شوید و آن را انجام دهید. این راه حل ورزش هوازی برای کالری سوزی شدید که متابولیسم بدن را در طول روز احیا می کند. با استفاده از فرمول تاباتا (تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) هستند، تمریناتی که فقط 4 دقیقه طول می‌کشند.) ، به مدت 20 ثانیه سخت فشار می آورید و پس از 10 ثانیه وقفه دوباره تکرار می کنید.

 مثل یک قهرمان تمرین کنید. اصول بوکس را در کلاس های ما بیاموزید.

 EMOM مخفف هر دقیقه در یک دقیقه است ، به این معنی که شما دو تمرین را قبل از اتمام دقیقه کامل خواهید کرد و این کار را برای پنج دقیقه تمرین تکرار می کنید. پروتکل های EMOM یک تلنگر عالی برای بدن شما است. آنها سریع ، کارآمد هستند و در مدت زمان کوتاهی کل بدن شما را تحت فشار قرار می دهد.

برج اردیبهشت

این ماه نشانه زمین سرسخت و در عین حال پایدار می باشد. علائم برج اردیبهشت ماهیتاً هدفمندتر و مبتنی بر زمین هستند ، بنابراین این ماه در فصل بهار 1400 زمان مناسبی برای برنامه ریزی ، تمرین هوشیاری و اولویت بندی تغذیه است. در اردیبهشت بذرهای کاشته شده در برج فروردین پرشور را می گیرد و برنامه عملیاتی را اجرا می کند.

 در اینجا برخی از تکنیک های سلامتی با الهام از وجود دارد که می توانید در فصل بهار 1400 امتحان کنید:

تغذیه: به خوردن غذاهای سالم و کامل ، غنی از مواد مغذی برای کمک به خستگی و تغذیه بدن تمرکز کنید.

زمین: با اتخاذ تمرین مدیتیشن یا خاطره نویسی منظم ، هوشیاری ذهن را تمرین کنید.

اتصال: ایجاد یک باغچه داخل یا خارج خانه ، تعمیق ارتباط شما با زمین را افزایش می دهد.

اهداف تعیین کنید: نگرش وظیفه محور را از اردیبهشت کسب کنید – اکنون زمان مناسبی برای ایجاد اهداف آینده و اجرای مراحل دستیابی به آنها است.

اردیبهشت زمان خوبی برای گذراندن تمرین های سلامتی بهاری در فضای باز است. با گرم تر شدن هوا ، هنگام لذت بردن از تمرینات طولانی تر با طبیعت ارتباط برقرار کند و بدن را بدون فشار بیش از حد تقویت کند.

حرکات کوچکی که قرار نیست شما را از نفس بندازد برای کسب اراده قوی ایده آل هستند حتی حرارت ورزش را احساس کنید ، اما در عین حال انجام آن جذاب به نظر می رسد.

بر اساس طالع بینی اردیبهشت ، بهترین تمرینات برای این ماه، تمرینات کششی و افزایش انعطاف پذیری است ، در ضمن اینها بسیار موثر هستند.

 از طریق حرکت باله پایین تنه خود را تنظیم و تقویت کنید. ما از گروه های عضلانی کوچکتر استفاده خواهیم کرد که تأثیر زیادی در قسمت پایین بدن شما خواهد داشت.

به سوی سلامتی با انگیزه جدید بشتابید

شما راهنمای نهایی جهانی برای همه چیزهایی که به سلامتی بهاری 1400 تمایل دارند، دارید. گرچه ممکن است امسال آن چیزی که انتظار داشتید نباشد ، اما هنوز هم می توانید یک سبک زندگی سالم و متعادل داشته باشید. برای الهام بخشیدن به اهداف فصلی خود و ایجاد فصلی به یاد ماندنی ، از این نکات استفاده کنید.