آیا می‌دانید آن همکار شما که همیشه لبخند بر لب دارد، علتش داشتن نگرش مثبت و خوش بینی است که در ذهن خود دارد؟ احتمالاً همه ما چنین شخصی را می‌شناسیم؛ پس اگر کمی حسادت می‌کنید و می‌خواهید راز مثبت اندیشی حتی در طول یک روز پر استرس را بدانید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

ما در تیم انرجیم، تغییر طرز فکر، تحرک بدنی و استراحت هر چند وقت یک بار برای مثبت اندیش ماندن، حتی در پر استرس‌ترین روزها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بنابراین چه به دنبال نکاتی برای افزودن دیدی مثبت‌تر به زندگی روزمره خود باشید، چه به دنبال راز مثبت اندیشی در محل کار باشید، ما به شما کمک می‌کنیم. پس بیایید با هم نگاهی به هفت روشی بیندازیم که با استفاده از آنها می‌توانید حتی در پر استرس ترین روزها مثبت بمانید.

7 راه برای مثبت اندیشی حتی در پر استرس‌ترین روزها

stay positive

شماره 1: در لحظه زندگی کنید

چیزی به سادگی گذراندن روز، با انجام کارهایی که دوست دارید، می‌تواند به شما کمک کند حتی در پرمشغله ترین روزها مثبت بمانید. این به شما کمک می‌کند تا در یک زمان روی یک چیز تمرکز کنید و هر گونه پارازیت اطراف را نادیده بگیرید و از همه چیزهایی که در آن لحظه می‌گذرند، لذت ببرید. وقتی روی کاری که دوست دارید متمرکز باشید و در لحظه زندگی کنید، می‌توانید واقعاً همه چیزهایی که باید به خاطرش سپاسگزار و مثبت‌اندیش باشید را ببینید.

شماره 2: در صورت نیاز مکث کنید

اگر بدون وقفه در طول 7 روز هفته کار می‌کنید، به خود اجازه کمی مکث بدهید. استراحت کنید و در مورد وضعیت موجود فکر کنید. لازم نیست از چیزی دست بکشید، فقط مدتی توقف کنید. وقتی صحبت از شادی و مثبت اندیشی به میان می‌آید، این می‌تواند تغییر بزرگی در بازی باشد. مانند وقتی که در جاده به یک دست انداز برخورد می‌کنید، باید باستید و سپس به حرکت خود ادامه دهید.

شماره 3: کاری را برای شخص دیگری انجام دهید

گاهی اوقات انجام یک کار خوب برای دیگران دقیقاً همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم تا مثبت اندیشی بیشتری را به زندگی خود بیاوریم و مطمئناً لبخند روی لبان دیگران، شادی را برای ما هم به ارمغان می‌آورد. بنابراین اگر احساس استرس، خستگی، کار بیش از حد، یا تمام موارد ذکر شده را دارید، هر روز یک عمل انسان دوستانه انجام دهید تا از اینکه انجام دادن یک کار برای دیگران، چقدر می‌تواند روحیه شما را تغییر دهد شگفت زده شوید.

شماره 4: بدن خود را حرکت دهید

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که فقط به اندازه یک تمرین ورزشی با روحیه خوب فاصله دارید؟ این جمله خیلی درست است و اگر احساس می‌کنید که در تنگنا گیر کرده‌اید و نیاز به تقویت روحیه دارید، حتماً یکی از تمرین‌های ورزشی انرجیم را امتحان کنید. ترشح اندورفین بعد از تمرین، مطمئناً به شما روحیه مثبت مورد نیاز را می‌دهد. بنابراین اگر راهی عالی برای شروع روز خود می‌خواهید، سعی کنید قبل از رفتن به محل کار، یک تمرین سریع 20 تا 30 دقیقه‌ای انجام دهید.

اپلیکیشن انرجیم دارای تعداد زیادی کلاس ورزشی است که توسط ورزشکاران مشهور کشور و مربیان با مدرک جهانی تدریس می‌شوند که همیشه هستند و تعطیلی ندارند! فقط کافیست این اپلیکیشن را دانلود و پس از نصب، به صورت رایگان در آن ثبت نام کنید و تمرین را در منزل و قبل از شروع روز پرمشغله خود انجام دهید. به ما اعتماد کنید، از این کار خوشحال خواهید شد!

شماره 5: طرز تفکر همه یا هیچ را متوقف کنید

آیا شما در طرز فکر همه یا هیچ گیر کرده اید؟ شما تنها نیستید و این چیزی نیست که از آن خجالت بکشید. خیلی از ما فکر می‌کنیم که اگر یک ساعت کامل برای ورزش کردن وقت  نداریم، پس فایده ای ندارد ورزش کنیم یا اگر یک دونات برای صبحانه خوردیم، روزمان خراب شده است. ما در انرجیم هستیم تا به شما بگوییم که این ذهنیت را کنار بگذارید، زیرا زندگی و تناسب اندام از قانون همه یا هیچ پیروی نمی‌کند.

بنابراین اگر فقط 20 دقیقه برای ورزش وقت دارید، همین هم عالی است و زمانی کافی برای یک جلسه اینتروال سریع با برنامه انرجیم است. همچنین اگر بین صبحانه و ناهار خود تنقلات می‌خورید، آن را از برنامه خود پاک کنید. شما تمام طول روز برای انتخاب‌های مثبت فرصت دارید، بنابراین نگران نشوید و هر بار یک انتخاب سالم انجام دهید.

 

شماره 6: کار خود را در محل کار رها کنید

مثبت اندیشی در طول روز آسان‌تر خواهد بود اگر بدانید که وقتی در محل کار دچار استرس می‌شوید، می‌توانید محل کار را ترک کنید و برای استراحت به خانه بروید. زمانی که بی وقفه مشغول کار باشیم  و هرگز زمانی برای استراحت و ریکاوری مجدد نداشته باشیم، مضطرب و عصبانی می‌شویم. پس اگر کار، شما را تحت فشار قرار داده است، با فکر کردن به کارهای مثبتی که بعد از پایان وقت کاریتان می‌توانید انجام دهید، خود را آرام کنید.

شماره 7: زندگی را خیلی جدی نگیرید!

زندگی واقعا خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهید آن را خیلی جدی بگیرید! اگر با انتقادی مواجه شدید، مثلاً در محل کار با یک همکار، سعی کنید انتقاد را با دید مثبت تری ببینید. این یک راه عالی برای مثبت اندیشی در محل کار است. حتی در روزهایی که احساس می‌کنید رئیس تان بالای سر شما ایستاده است!

در حالی که هر انتقادی می‌تواند یک توهین مستقیم به نظر برسد، می‌توانید از خود بپرسید چه چیزی را می‌توانید به وسیله آن تغییر دهید. دو نوع انتقاد داریم؛ اگر انتقاد سازنده باشد که می‌توانید چیزی از آن بیاموزید و اگر هم غیر سازنده باشد، فقط باید آن را کنار بگذارید.

نتیجه‌گیری:

افزودن مثبت اندیشی بیشتر به روزتان، حتی در پر استرس ترین روزها، می‌تواند به آسانی و به سادگی انجام یک تمرین سریع ورزشی، در لحظه زندگی کردن و وقت گذاشتن برای تغییر طرز فکرتان در مورد چیزهای مختلف، اتفاق بیافتد. پس اگر در بلاتکلیفی گیر کرده اید و نیاز به تغییر جدی دارید، سعی کنید چند تا (یا همه) این نکات را اجرا کنید. مثبت اندیشی یک چیز قدرتمند و مسری است. بنابراین تعجب نکنید اگر مثبت اندیش تر شدید و دیگران نیز در اطراف شما مثبت تر شدند.