گرچه عصای جادویی وجود ندارد که بتوانیم برای رسیدن به نتایج فوری تناسب اندام آن را تکان دهیم ، اما یک چیز دیگری وجود دارد ، صبور باشید! و دانستن اینکه هیچ تغییر سریعی برای تحول سبک زندگی وجود ندارد ، در واقع کل روند تغییر را بسیار سرگرم کننده و آسان می کند ، زیرا به ما امکان قدردانی و لذت بردن از این مسیر را می دهد. همچنین ( معمولا ) هنگامی که انتظار تغییرات شدید را داریم ، اقدامات شدیدی را انجام می دهیم. در واقع ، بدن شما وقتی بیش از حد بدون انرژی کافی بدن ورزش می کنید یا مصرف کالری را به سرعت قطع می کنید ، به حالت گرسنگی در می آید. اما همه ما می خواهیم نتایج تناسب اندام را در اسرع وقت ببینیم ، فقط نمی دانیم چه زمانی باید انتظار چنین اتفاقی را داشته باشیم.

وقتی شروع به مشاهده نتایج تناسب اندام می کنید همه آن بستگی به عوامل کمی دارد

 شماره 1: با یک سبک زندگی سالم شروع کنید

قبل از اینکه حتی روی ترازو بپرید ، همه چیز با تغذیه سالم و ورزش متعادل شروع می شود. هنگامی که استفاده از غذاهای ناسالم مانند غذاهای فرآوری شده یا پر نمک را کاهش می دهید ، احتمالا کاهش نفخ شکم را مشاهده کنید. بنابراین ، اولین نتیجه تناسب اندام که ممکن است مشاهده کنید احتمالا کاهش آب بدن است.

شماره 2: تفاوت بین چربی و عضله را درک کنید

یک رژیم غذایی مناسب ، ورزش و کاهش وزن همراه با برنامه ، بهینه ترین نتایج تناسب اندام را به همراه خواهد داشت. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که یک کیلوگرم عضله متراکم تر از یک کیلوگرم چربی است ، بنابراین هنگام بررسی مقیاس ، همیشه در مورد یک عدد وزنی نیست. بلکه درصد چربی بدن است که اهمیت دارد.

برخی از موارد اصلی که باید درباره این دو مورد توجه کنید عبارتند از:

  • یک کیلوگرم چربی برابر با یک کیلوگرم عضله است.
  • عضله چگالی بیشتری دارد ، به این معنی که فضای کمتری نسبت به چربی اشغال می کند.
  • عضله کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزاند.

هنگامی که روی ترازو می پرید، اگر بعد از روزها یا حتی هفته ها تلاش تغییر وزنی مشاهده نکردید ، ناامید نشوید. بهترین راه برای اندازه گیری “وزن” شما این است که لباس های قدیمی را که زمانی به شما تنگ بوده است را امتحان کنید. دیگه این لباس ها تنگ نیستند؟ آیا ناگهان به تنتان جذاب ترند؟ ترازو ها فرم بدن را اندازه گیری نمی کند ، بنابراین برای اندازه گیری پیشرفت کلی خود نباید روی آن حساب کنید.

شماره 3: برای مدت بیشتری احساس بهتر کنید

قبل از شروع دیدن هر نوع از نتایج واقعی تناسب اندام ، احتمالا روحیه شما به طور فزاینده ای افزایش یابد ، و احساس سالم تری داشته باشید. اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد ، لازم است یک روتین جدید را شروع کنید. و گرچه ما معمولاً می شنویم که برای ایجاد یک عادت سالم به طور متوسط ​​21 روز طول می کشد ، اما اگر بیشتر طول کشید دلسرد نشوید . در یک مطالعه نشان داده شد که مدت زمان ایجاد یک عادت سالم ممکن است بسیار بیشتر باشد ، نزدیک به 2 ماه. ادامه بده ، اگرچه ممکن است یک دوره سازگاری وجود داشته باشد ، جایی که در ابتدا احساس ناراحتی می کنیم ، چیزی که در ابتدا همانند یک چالش بود ، ناگهان برای بدن شما طبیعی تر می شود ، که منجر به احساس موفقیت می شود. و احساس موفقیت به معنای انگیزه بیشتر برای ادامه شکستن اهداف تناسب اندام است.

برخی از راه های حفظ روتین ها عبارتند از:

  • یک برنامه را برای نظارت بر پیشرفت خود و درهم شکستن اهداف روزانه یا هفتگی آغاز کنید. حتی می توانید چالش هایی ایجاد کنید و از دوستان خود دعوت کنید تا در این سرگرمی شرکت کنند.
  • یک تمرین تقویت روحیه یا حرکات کششی صبحگاهی را امتحان کنید
  • روز خود را با یک تمرین روزمره صبحگاهی مناسب آغاز کنید
  • تصویر بزرگتر یعنی آن اهداف بلند مدت را به خاطر بسپارید

 

شماره 4:نگران نباشید نتایج بعد از تلاش های شما پدیدار می شوند

اگر شما به دنبال رشد و قدرت عضلانی طولانی مدت هستید ، می توان با چندین تمرین و پایبندی به برنامه به آن برسید. به خاطر داشته باشید ، روزهای استراحت برای بازیابی و بهبود بدن امر حیاتی است ، بنابراین تمرین در هر روز باعث تسریع در روند کار نمی شود . در واقع ، این کار فقط به برنامه و اهداف شما آسیب می رساند. یکم کمتر یا بیشتر ، احتمالا حدود 8 هفته دیگر نتایج را مشاهده کنید. و حدود 3 یا 4 ماه دیگر زمانی است که دوستان و خانواده شما با شروع تغییر شکل بدنتان متوجه این تفاوت می شوند.

شماره 5: تسلیم نشو

هنگامی که شما به یک برنامه عمل می کنید و ثابت قدم می مانید ، زمانی است که نتایج واقعی شروع می شوند. اما وقتی به دنبال نتایج تناسب اندام هستید ، از روند کار نترسید! بدن و ذهن شما قبل از تنظیم نیاز به زمان دارند تا خود را سازگار کنند.

این سفر تناسب اندام ، مختص شماست

در این سفر ، بسیار مهم است که خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید. همه افراد دارای ترکیب ژنتیکی و سابقه خانوادگی متفاوتی هستند ، که این عامل در سرعت تغییر شما نقش دارد. مهم نیست که چه سایزی هستید ، سطح آمادگی جسمانی یا اهدافی که دارید چیست ، هم می توانید و هم به نتایج تناسب اندام خود خواهید رسید.

هدف این است که با بدن و زندگی خود شادتر باشید. بقیه چیز ها با کمی صبر و حوصله درست می شود.