بیایید صادق باشیم: نشستن تمام روز به نوع دیگری مایه دردسر است. گرفتگی ، درد و ناراحتی های دیگر شوخی بردار نیست ، البته گاهی اوقات از نظر ذهنی خسته کننده است. برای خنثی کردن این ، شما به تکنیک های خاصی برای مشاغل دفتری نیاز دارید: ترکیبی از نکات محرک جسمی و روحی برای کاهش اثرات نشستن طولانی مدت. مطالب زیر را برای یادگیری تکنیک هایی برای تحول در زندگی بخوانید.

تکنیک برای مشاغل دفتری: 9 نکته برای تجدید انرژی در بدن و ذهن پس از نشستن طولانی مدت

در یک جهان ایده آل ، شما بیش از 8 ساعت در روز نمی نشینید. اما ، متأسفانه برای بیشتر ما ، نشستن طولانی مدت پشت میزمان نحوه کسب درآمد است. این بدان معنا نیست که برای حفظ سلامتی مجبور به ترک شغل خود هستید (البته مگر این که ترک شغلتان لازم و ضروری باشد). این نه تکنیک را امتحان کنید و ببینید که چقدر احساس بهتری دارید!

شماره 1 برنامه ریزی یک تمرین کششی 5 دقیقه ای

 شما هرگز نمی دانید که چقدر به کشش احتیاج دارید تا اینکه در نهایت 5 دقیقه از وقت خود را اختصاص دهید تا از جای خود بیرون بیایید و ناگهان: احساس می کنید عضلات شما به بعضی از حرکات تمایل دارد. اما نترس این به معنای دو کیلومتر دویدن در زمان استراحت نیست. حتی ساده ترین حرکات کشش ها می توانند فواید شگفت انگیزی مانند افزایش جریان خون و تقویت روحیه داشته باشند.

هر ساعت چند دقیقه وقت بگذارید تا گردن و حتی مچ دست خود را که در طول روز  در حال تایپ کردن روی کامپیوتر بوده است را بکشید و دراز کنید. حتی می توانید بلند شوید و فقط یک حلقه دور دفترکار یا خانه خود بزنید تا پاهایتان را نرمش دهید.

به دنبال نمرینات کششی هستید؟ ببرنامه های کششی میان روز خود را با استفاده از برنامه ما برنامه ریزی کنید.

شماره 2 عینک مسدود کننده نور آبی

 خستگی چشم می تواند مانند میگرن به عوارض جانبی ناخواسته منجر شود. با این وجود ، با ارتباطات آنلاین ، این روزها فرار از خیره شدن به صفحه نمایش بسیار دشوار است. اینجاست که عینک هایی مسدود کننده نور آبی مانع از ورود نور آبی به کره چشم شما می شوند. این عینک ها برای کاهش خستگی چشم مناسب هستند. فقط کافی است برای تهیه در فروشگاه های اینترنتی جستجو کنید!

شماره 3 میز خود را مرتب نگه دارید

 احساس استرس می کنید؟ 5 دقیقه وقت بگذارید تا میز کار خود را تمیز و مرتب کنید. بیشتر ما نمی دانیم که محیط در تولید و خلق و خوی ما چقدر نقش دارد. نحوه حفظ محیط خود به خوبی نشان می دهد که در ذهن شما چه می گذرد. به عنوان مثال ، هرچه میز کار شما بیشتر به هم ریخته باشد ، ذهن شما نیز بیشتر به هم ریخته است. صرف چند ثانیه برای مرتب کردن همه چیز ، از فشار زیاد می کاهد و به شما یک استراحت عالی می دهد.

شماره 4 اسپری عطرهای گیاهی

 استفاده از عطرهای گیاهی شاید کمی عجیب به نظر برسد ، اما از نظر علمی برخی از رایحه ها با استفاده از حالت های مختلف و داشتن اثر آرام بخشی ، مانند اسطوخودوس ، بسیار موثر هستند. پس چرا وقتی کار می کنید بوی  آرامش ندهید؟

شماره 5  با میان وعده های پر پروتئین را در حین کار خود به خودتان انرژی دهید

 هیچ چیز بدتر از تلاش برای کار در هنگام گرسنگی نیست (مخازن بهره وری خالی!) ، زیرا قند خون شما کاهش می یابد و انرژی شما نیز کاهش می یابد. با داشتن میان وعده های حاوی پروتئین بالا در حین کار ، از افت عملکرد خود در 3 بعد از ظهر جلوگیری کنید. یک شکلات پروتئین ، آجیل یا تخمه می توانند معجزه کنند!

در اینجا یک دستور تهیه خوشمزه خوشه دارچین و بادام از ارائه داده ایم

مواد لازم:

2 فنجان بادام ، تقریبا خرد شده

¼ فنجان پودر نارگیل

¼ فنجان کنجد

¼ فنجان شربت مالت برنج

3 قاشق چایخوری دارچین

1 قاشق چایخوری عصاره وانیل

طرز تهیه:

مرحله شماره 1:  فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت گرم کنید. روی یک سینی فر ،کاغذ پخت بکشید.

مرحله شماره 2: بادام ، پودر نارگیل و دانه کنجد را در یک کاسه با هم ترکیب کنید.

مرحله شماره 3: در یک کاسه جداگانه شربت مالت برنج ، دارچین و عصاره وانیل را هم بزنید.

مرحله شماره 4: مواد مرطوب را به آرامی در مخلوط خشک بریزید. هم بزنید تا مخلوط و چسبنده شود.

مرحله شماره 5: مخلوط را روی سینی فر بریزید ، اطمینان حاصل کنید که مخلوط را خیلی نازک پخش نکنید تا مواد به هم چسبیده شوند.

مرحله شماره 6: سینی را درون فر قرار دهید و به مدت 20 دقیقه آن را بپزید. از فر خارج کنید و بگذارید تا خنک شود. در یخچال قرار دهید تا به مدت 15 دقیقه در آن جا بماند. این اطمینان حاصل می کند که مواد تشکیل دهنده به صورت خوشه در می آیند.

شماره 6 در تجهیزات ارگونومی سرمایه گذاری کنید

 بدن ما برای این که تمام روز بنشیند و به یک صفحه نمایش خیره شود ساخته نشده است. بنابراین منطقی است که چرا مسائلی مانند کمر درد و فشار مچ دست پس از حرکات تکراری مداوم پشت میز کار شما بروز می کند. شما قصد دارید محیط را تا حد ممکن برای بدن خود راحت کنید ، به همین دلیل تجهیزات ارگونومیک می توانند ورق را به طور جدی برگردانند. در هر صورت ، به دنبال یک صندلی راحت بگردید!

شماره 7 ارتفاع مانیتور خود را تنظیم کنید

 وقتی صحبت از تکنیک های مشاغل دفتری می شود ، ممکن است بهینه سازی همه چیز با ارتفاع صفحه نمایش بیش از حد افراطی به نظر برسد ، اما به آن فکر کنید. هنگامی که ارتفاع صفحه نمایش شما خیلی کم یا زیاد است ، گردن شما را خسته می کند. اطمینان حاصل کنید که هم تراز با چشمتان است ، بنابراین شما به این روش نیازی به دراز کردن گردنتان ندارد و در بالای ستون فقرات خود تنش ایجاد نمی کنید.

شماره 8 تابلو رویاهات رو بساز

 میز کار خود را با چیزهایی پر کنید که باعث خوشحالی شما می شوند! برای تقویت روحیه و بهره وری شما شگفت انگیز است. این می تواند موارد ساده ای مانند تصاویر مورد علاقه ، گل ها ، رنگ ها یا جملات قصار باشد.

یا می توانید یک قدم جلوتر بروید و یک تابلو رویاها بسازید ، بنابراین می دانید که همیشه در مسیر درست حرکت می کنید!

شماره 9 در هنگام وعده های غذایی از کار جدا شوید

 وقتی از خانه یا پشت میز کار می کنید ، می تواند احساس کنید کار در همه جا شما را دنبال می کند. شما هرگز نمی توانید از سخت کار کردن فرار کنید! به همین دلیل بسیار مهم است که هر زمان که می توانید با کار قطع ارتباط کنید ، به ویژه در زمان وعده های غذایی. اگر می توانید تلفن صحبت نکنید و یا روی میز خود غذا نخورید. وعده غذایی خود را به برنامه اصلی تبدیل کنید!

هنوز هم می توانید از خود مراقبت کنید ، حتی اگر تمام روز نشسته باشید

همه چیز در مورد نگه داشتن آن در ساده ترین حالت ممکن است و حتی دانستن چیزهای کوچک ، مانند 5 دقیقه ایستادن ، می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اگر بعضی از روزها در مراقبت از خودتان عالی هستید ولی در روزهای دیگر 8 ساعت متوالی نشسته اید ، دلسرد نشوید. شاید یافتن روال ایده آل برای فعالیت هایی که به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید ، کمی زمانبر باشد. این بخشی از فرآیند است. با اضافه کردن یک تکنیک از این لیست به روز خود شروع کنید و راه خود را ادامه دهید. داشتن احساس خوب فارغ از همه چیز!