بدن ما همچین احساسی دارد یا  بخاطرساعت 5 عصر می باشد. احساس می کنید وقت صرف شام است. احساس می کنید زمان خواب ؟ تغییر ساعت و روزهای سردتر می تواند ریتم شبانه روزی طبیعی شما را بهم بریزد. حتی اگر بدن شما با روزهای کوتاهتر و سردتر و استرس همه گیری کرونا سازگار شود ، حافظه و تمرکز شما احساس خستگی کند.

کافئین و خوراکی های شیرین به طور موقت رخوت بعد از ظهر را به حداقل می رساند. با این حال ، ممکن است بین خستگی و اثرات آن روی خواب ، یک چرخه معیوب ایجاد شود که در نهایت یک مسئله کاملاً جداگانه ایجاد شود. نگران نباشید ، پادزهر طبیعی برای حفظ حداکثر کارایی به دست آوردیم … حدس شما چیست ؟ ورزش! احتمالا شما به فکر ورزش نبودین ، اما علم دروغ نمی گوید.

پیش از این ، ما در مورد ارتباط بین ورزش و تمرکز ، اطلاعات بیشتری را به اشتراک می گذاریم.

ورزش برای حافظه ، تمرکز و بهره وری

 شماره 1 تقویت کننده طبیعی روحیه

هنگامی که احساس کمبود انرژی می کنید ، داشتن انگیزه برای بهره وری ، سخت است و حافظه شما از این موضوع رنج می برد. ورزش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی برای ایجاد احساس خوب ( اندورفین) می کند که مانند همانند مواد مخدر طبیعی (کانابینس های درون زا) عمل می کنند و شما را از تنبلی رها می کنند و به شما انرژیی می دهند! پایبندی به اهداف تناسب اندام (یعنی سه بار تمرین در هفته) همچنین باعث بهبود خودکارآمدی یا اعتماد به نفس شما می شود ، که به شما کمک می کند پتانسیل واقعی خود را برای فراتر رفتن از محدودیت های ذهنیتان را درک کنید.

شماره 2 ورزش به شما کمک می کند وقتی عوامل استرس زا در طول روز بروز می دهد ، اعتماد به نفس بیشتری حس کنید

اگر می خواهید کارهایی با مهلت کم را پشت سر بگذارید ، مهارت جدیدی یاد بگیرید یا با یک رئیس پر توقع رو به رو شوید ، ممکن است اضطراب داشته باشید. اکثر ما اضطرابی را تجربه کرده ایم که احساس تهدید می کنید و باعث می شود مغز شما درگیر یا حواستان پرت شود. اگر ذهن شما درگیر باشد عملکرد بهینه کار دشواری است آمیگدالای بیش از حد تحریک شده یا درگیری ذهنی شما ، علت اصلی اضطراب است. ورزش مناطق پیشانی مغز را فعال می کند ، که این واکنش ها را نادیده گرفته و شما را به واقعیت بازمی گرداند.

شماره 3 ورزش واکنش های شیمیایی مغز را که باعث تمرکز می شوند ، تقویت می کند

ساعت 3 عصر بعد از یک روز طولانی پر فشار ، زمان سختی برای حفظ تمرکز است. با این حال ، این ساعات بسیار حیاتی است که می تواند تفاوت بین گیر کردن (یا بدتر ، عقب ماندن) و دستیابی به نقاط اوج جدید ایجاد کند. ورزش می تواند در گسترش قسمتهایی از مغز که فکر و حافظه را کنترل می کنند ، نقش به سزایی داشته باشد. این ماده همچنین فاکتور نورون زایی مشتق از مغز (BDNF) را آزاد می کند ، ماده ای شیمیایی که مدارهای حافظه را مرتب می کند ، بنابراین عملکرد بهینه دارند.

ورزش و حافظه: لیست تمرینات

چه ده دقیقه وقت داشته باشید و چه نیم ساعت ، ما تمرینات نشاط بخش مورد علاقه مان را در یک لیست آورده ایم تا در برنامه کاری شما قرار بگیرند و انرژی و تمرکز شما را حفظ کنند.

شماره 1 ورزش تاباتا

وقتی وقت کمی دارید و باید بیشترین استفاده را از زمان خود داشته باشید. این تمرین شدید در کمترین زمان ضربان قلب شما را افزایش می دهد و اندورفین تولید می کند.

شماره 2 نظریه نارنجی: ساعت قدرت

این تمرین سریع باعث افزایش ضربان قلب ، سوزاندن کالری های اصلی و احساس سرخوشی و انرژی می شود تا بتوانید بقیه روز پرمشغله خود را پشت سر بگذارید.

شماره 3 تمرین اینتروال شدید

تمرین اینتروال شدید یکی از بهترین تمرینات برای تولید مقدار زیادی دوپامین و سروتونین است. همچنین باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید حتی بعد از اتمام تمرین کالری سوزی ادامه دارد. تمرین اینتروال شدید امکان حفظ بهره وری و انگیزه را پس از تمرین به شما می دهد.

شماره 4 تمرینات فولی لود

اگر فقط 12 دقیقه وقت دارید ، هیچ راهی بهتر از تقویت روحیه و سطح انرژی خود (و شما را بی نظیر می کند) نیست که با همه گروه های اصلی عضلانی به کار خود ادامه دهند. این تمرین فول بادی دقیقاً همین کار را می کند. مجموعه ای از دمبل ها را بگیرید و آماده تمرین شوید.

به یاد داشته باشید که همیشه به بدن خود گوش دهید

وقتی احساس تمرکز کمتر و خستگی می کنید ، مهم است که ابتدا از خود بپرسید ، “آیا این از ذهن من ناشی می شود یا از بدن من ؟” وقتی ذهن ما مانع اهداف ما می شود ، این زمانی است که شما برای کمک به تحریک حافظه و تمرکز و آرامش افکار ، از ورزش استفاده کنید. با این حال ، اگر بدنتان می گوید استراحت کنید ، مهم است که گوش کنید و راحت بگیرید.