آیا وقتی ورزش می‌کنید احساس بی حوصلگی می‌کنید و در آرزوی پیدا کردن راهی جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر هستید؟ جدا از اینکه باید روال و برنامه تمرینی فعلی خود را تغیر دهید، ممکن است بخواهید تمرین با یک پارتنر ورزشی را امتحان کنید. یک دوست تمرینی می‌تواند به سرعت تمرینات شما را از وضعیت کسل‌کننده به هیجان‌آور تغیر دهد و در برنامه تمرین شما تاثیرات مثبتی ایجاد نماید و به انجام درست حرکات ورزشی شما کمک کند.

در این مقاله، دلایل اینکه چگونه یک پارتنر تمرینی میتواند به شما کمک کند تا به اهداف تناسب اندام خود دست یابید، آورده شده است.

داشتن یک پارتنر تمرینی چندین مزیت دارد که باعث رسیدن شما به اهداف ورزشیتان می‌شود، این مزایا عبارت اند از:

فردی هست که شما را مسئولیت پذیر میداند به خاطر همین شما تمرینات را جدی میگیرید و پشت گوش نمیاندازید. مطمئناً شما نمی‌خواهید کسی که به شما تکیه کرده و از شما انگیزه می‌گیرد را مایوس کنید.

فردی هست که شما را مجبور میکند از منطقه امن خود خارج شوید. مطمئناً اگر به اندازه کافی سخت کار نکنید، به نتایجی هم که می‌خواهید نمی‌رسید. با وجود پارتنر تمرینی، شما کسی را دارید که شما را تشویق می‌کند که سخت تر کار کنید و واقعا تمام تلاش خود را به کار ببرید.

فردی هست که مانع از جا زدن شما میشود. پارتنر تمرینی خوب به شما اجازه نمی‌دهد دست از کار بکشید. قطعا آخرین کاری هم که شما انجام می‌دهید این است که دوست خود را ناامید رها کرده و ترکش کنید.

فردی هست که اطمینان حاصل میکند کاری را که شروع کرده اید تا پایان ادامه میدهید. ثبت نام در باشگاه یک چیز و انجام تمرینات چیز دیگری است. دوست خوب با اطمینان حاصل کردن از انجام کاری که باید انجام دهید، مانع شما می‌شود که در جایی بنشینید و وقت‌تان را هدر بدهید.

فردی هست که به شما در مورد پیشرفتتان بازخورد میدهد. حقیقت ممکن است آزاردهنده باشد، اما گاهی اوقات شما نیاز دارید تا فردی در مورد پیشرفتی که داشته اید، واقع بینانه نظر بدهد. بهترین فرد برای این کار پارتنر تمرینی شماست که تمام مدت تمرین همراه شما بوده و تمام تغیراتتان را زیر نظر داشته است.

پیدا کردن پارتنر تمرینی مناسب

برای پارتنر تمرینی، حتما فردی را پیدا کنید که اهدافی مشابه شما داشته باشد. داشتن اهداف ورزشی یکسان، یک یک انگیزه قوی برای ادامه مسیر و کار گروهی است. اگر هدف شما افزایش قدرت بدنی یا لاغری است و پارتنر تمرینی شما می‌خواهد برای یک دوی ماراتن تمرین کند، آیا این موضوع اجازه می‌دهد شما با هم تمرین کنید؟ اهداف مختلف ورزشی مستلزم تمرینات متفاوت هستند بنابراین نداشتن اهداف مشابه اولین مانع برای داشتن یک پارتنر تمرینی است.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید نگرش پارتنر تمرینی شما است. اگر او نگرش و افکار منفی در مورد ورزش دارد و مدام بهانه می‌آورد و از دلایلش برای ورزش نکردن برای شما می‌گوید، باید به فکر تغیر او و یافتن یک پارتنر تمرینی جدید باشید. زیرا هدف اصلی از داشتن یک پارتنر تمرینی، تقویت انگیزه شما برای ورزش است.

از طرف دیگر، شما نمی‌خواهید در این رابطه قربانی شوید یعنی کسی یکطرفه به شما تکیه کند تا به او کمک کنید سبک زندگی سالمی داشته باشد یا به اهدافش برسد. این رابطه ورزشی درست مانند یک خیابان دو طرفه است و شما باید آنچه را که در آن قرار می‌دهید از آن سمت به دست آورید.

نکته پایانی

انرجیم یک انتخاب عالی به خصوص برای بانوان که به دلیل مشغله‌های مختلف، توانایی ثبت نام در یک باشگاه ورزشی را ندارند و می‌خواهند در خانه تمرین کنند، است. شما به راحتي مي‌توانيد تمام دوستان‌تان را دعوت كنيد تا به  انرجیم بپيوندند و آنلاین با هم تمرین کنید. با تنوع گسترده‌اي از تمرينات براي انتخاب كردن، هرگز خسته نخواهيد شد. مي‌توانيد یکدیگر را تا رسیدن به هدف تشويق كنيد و حتي اصلاح كننده روش‌های تمرینی يكديگر باشيد. براي تمرين كردن، چه راهي بهتر از داشتن يك دوست، سيستم پشتيباني و يك مربي است كه همه در يك مجموعه قرار گرفته باشند؟ اين يك راهبرد برد، برد است.