رژیم گیاهخواری

  رژیم گیاهخواری (سبز) رژیمی است که در آن بخشی از محصولات حیوانی یا تمام محصولات حیوانی (حتی محصولات جانبی حصل از موجودات زنده) از لیست مواد غذایی مصرفی روزانه حذف می‌شود و فرد انرژی مورد نیاز، درشت مغذی‌ها و ریز مغذی‌های مورد نیاز را تنها از مواد غذایی گیاهی دریافت می‌کند. به نوع اول این رژیم گیاهخواری همراه با شیر و تخم مرغ (Lacto-ovo vegetarian) گفته می‌شود که در آن فرد عسل، تخم مرغ و شیر را از رژیم غذایی خود حذف نمی‌کند. اما در نوع دوم که وگن (Vegan) نام دارد، عسل، تخم‌ مرغ و شیر نیز از رژیم غذایی حذف می‌شود. با اینکه این نوع از رژیم با هدف کاهش محصولات حیوانی طراحی شده است اما مصرف قند‌های ساده و شیرینی‌جات محدود می‌شود و انتخاب‌های غذایی سالم‌تر جایگزین خواهد شد.

  با اینکه این نوع از برنامه غذایی بیشتر به عنوان یک الگوی غذایی برای زندگی سالم در نظر گرفته می‌شود اما میتوان آن را در دسته رژیم های کاهش وزن نیز قرار داد.

  این رژیم غذایی چطور کار می‌کند؟

  در این دوره با نظر کارشناس تغذیه و با در نظر گرفتن میزان کالری مورد نیاز و ترجیحات غذایی شما، با دریافت رژیم سالم و اصولی می‌توانید در کنار کاهش وزن به حفظ سلامت خود کمک کنید و با انتخاب ترکیبات غذایی غنی و مناسب، مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

  نکات مهمی که قبل از انتخاب رژیم باید به آن‌ها توجه کنید

  • در این رژیم تنها از منابع حیوانی شیر،تخم مرغ،عسل مجاز است و مجاز به مصرف گوشت، مرغ و ماهی نیستید.
  • تمامی غذاهای توصیه شده در این رژیم گیاهی است.
  • این رژیم برای افزایش وزن قابل استفاده نیست.
  • هدف از رژیم کاهش وزن گیاهخواری ، کاهش 2- 4 کیلو از وزن در ماه است.
  خرید رژیم گیاهخواری

  تمامی حقوق مادی و معنوی برای شرکت حرکت هوشمند آینده محفوظ است.

  EnerGym © 2024